Kempinski Tatry: Luxusní útočiště v srdci hor pro náročné hosty

Kempinski Tatry

Úvod: Kempinski Tatry - luxusní hotel v srdci slovenských Vysokých Tater

Kempinski Tatry je unikátní hotelový komplex nacházející se v malebné oblasti slovenských Vysokých Tater. Tento luxusní resort nabízí skvělé ubytování, špičkové služby a mnoho aktivit, které uspokojí náročné hosty z celého světa. Kempinski Tatry se pyšní svou architekturou inspirovanou tradičními horskými chatami a velice vkusným designem interiérů. Díky této kombinaci si zde hosté užijí nezapomenutelný pobyt v překrásném prostředí alpské přírody.

Historie Kempinski Tatry

Historie Kempinski Tatry sahá až do roku 1904, kdy byl původní hotel postaven jako Grand Hotel pod názvem Hvězda. Tento elegantní hotel vysoko nad Podtatranskou kotlinou nabízel prvotřídní ubytování a luxusní služby a stal se rychle oblíbeným mezi bohatou klientelou z celé Evropy.

Během druhé světové války byl hotel obsazen nacisty a sloužil jako vojenská nemocnice. Po válce bylo v budově umístěno sídlo Rakouska-Horních Uher a později také sanatorium pro důstojníky Svazu sovětských socialistických republik.

V roce 2002 byl hotel rekonstruován a přejmenován na Kempinski Hotel High Tatras. Nový majitel investoval více než 42 milionů EUR do obnovy historických prvků interiéru a modernizace infrastruktury.

Dnes je Kempinski Tatry jedním z nejprestižnějších hotelů v regionu s luxusními pokoji, wellness centrem a špičkovými restauracemi. Navštívili ho již mnozí slavní hosté, jako například Winston Churchill, Charlie Chaplin či Princezna Diana.

Umístění a okolí

Hotel Kempinski Tatry se nachází v prekrásné přírodě v srdci Vysokých Tater. Jeho okolí nabízí mnoho možností pro turistické aktivity, jako jsou pěší túry, horolezectví a lyžování. Hotel leží jen kousek od mnoha populárních turistických tras a atrakcí, jako jsou Sliezsky dom, Popradské pleso a Strbské pleso. Navštívitele také lákají krásné rozhledy na okolní vrcholy High Tatras a západ slunce nad nimi je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Celkově lze řici, že umístění hotelu Kempinski Tatry nabízí nejen luxusní ubytování, ale také skvělé přivolání k objevování krás Vysokých Tater.

Vybavení a služby hotelu

Kempinski Tatry je luxusní hotel, který nabízí svým hostům nejen prvotřídní ubytování, ale také široké spektrum služeb a vybavení. Vše začíná již na recepci, kde se hosté setkají s přívětivým personálem a dostanou klíč od svého pokoje. Pokoje jsou elegantně zařízeny a nabízejí vysokou úroveň komfortu. K dispozici je také Wi-Fi připojení, TV s plochou obrazovkou a minibar.

Hotel disponuje také wellness centrem, kde hosté mohou relaxovat po náročném dni stráveném na horách. Kromě bazénu je zde suchá sauna, parní lázeň a víceúčelový fitness centrum. Pro ty, kteří chtějí být stále aktivní, jsou tu tenisové kurty a golfový driving range.

Restaurace v hotelu Kempinski Tatry nezklamou ani ty nejnáročnější gurmány. Nabídka je pestrou směsicí tradiční slovenské kuchyně i mezinárodních chutí. Pro všechny milovníky sladkých dobrot tu pak čekají různorodé dezerty ze světových kuchyní.

Celkově lze řícit, že Kempinski Tatry nabízí nejen luxusní ubytování, ale také široké vybavení a služby, které jsou na nejvyšší úrovni. Všechny tyto prvky spolu tvoří jedinečný zážitek pro každého hosta, který se sem rozhodne zavítat.

Pokoje a apartmány

Kempinski Tatry je luxusní hotel, který nabízí svým hostům pokoje a apartmány na nejvyšší úrovni. Každý pokoj je elegantně zařízen a disponuje veškerým komfortem, který si hosté mohou přát. Apartmány jsou prostorné a skvěle vybavené, ideální pro rodiny s dětmi nebo páry hledající soukromí. Všechny pokoje i apartmány mají nádherný výhled na alpskou krajinu okolo hotelu Kempinski Tatry. Hosté si mohou vychutnat klid a pohodu v luxusních prostorách této unikátní destinace, kde se spojují moderní design s tradičními prvky slovenského regionu.

Wellness a relaxace

Kempinski Tatry je luxusní hotel v srdci Tater, který nabízí nejen krásné ubytování a vynikající kuchyni, ale také dokonalý zážitek z wellness a relaxace. Hotel disponuje rozsáhlým spa centrem se saunou, parními lázněmi a vířivkami pro maximální regeneraci po náročném dni stráveném na horách. Pro ty, kteří chtějí zlepšit svůj fyzický stav, jsou k dispozici fitness centrum a bazén s protiproudem. Relaxační procedury jako masáže či kosmetické ošetření jsou nabízeny ve středisku L'Occitane Spa. V interiérech Kempinski Tatry najdete elegantní prostor pro odpočinek a uvolnění vašeho těla i mysli. V kombinaci s výhledem na krásné Tatry je tento hotel ideálním místem pro ty, kteří hledají dokonalou rovnováhu mezi aktivní dovolenou a odpočinkem.

Gastro zážitky

Kempinski Tatry je místem, kde si můžete vychutnat nejen luxusní ubytování a nadstandardní vybavení, ale také skvělé gastro zážitky. S restauracemi, bary a kavárnami nabízí hotel široký výběr gastronomických zážitků. Vyzkoušejte například elegantní restauraci Grand Restaurant připravující moderní evropskou kuchyni s využitím lokálních ingrediencí, grilované speciality v Grill 62 nebo exotické nápoje v lobby baru Ondrej. Kempinski Tatry se rozhodně řadí mezi nejoblíbenější destinace pro milovníky dobrého jídla a pití.

Aktivity a atrakce v okolí

Pokud plánujete pobyt v hotelu Kempinski Tatry, rozhodně nebudete mít problém s tím, jak si zkrátit čas v okolí. V bezprostředním sousedství hotelu najdete řadu aktivit pro každého návštěvníka bez ohledu na to, jaké jsou jeho zájmy.

Milovníci přírody se mohou vydat na pěší túru do okolních hor a údolí. Ty nabízejí neuvěřitelné výhledy a naprosto úchvatnou přírodu. Kromě turistiky je možné se v létě vyzkoušet také cyklistiku po stezkách v přilehlých lesích a polích.

Pro ty, kteří hledají trochu adrenalinu, jsou k dispozici horská kola a lanovky. Je tu také možnost raftingu na divokých řekách v okolních Národních parcích Slovenska.

A pokud byste raději strávili čas odpočinkem a relaxací, nemusíte hledat daleko - Kempinski Tatry má svůj vlastní wellness centrum s bazénem, saunou a vířivkou. Je to ideální místo pro regeneraci po dlouhých túrách nebo sportovních aktivitách.

Celkově vzato je Kempinski Tatry skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v krásném přírodním prostředí a nabrat nové síly prostřednictvím aktivit nebo odpočinku v luxusním hotelu.

Kempinski Tatry pro rodiny

Kempinski Tatry je ideální volbou pro rodiny s dětmi, kteří hledají luxusní a pohodlné ubytování v srdci přírody. Hotel nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu, jako jsou výlety do okolních hor a návštěvy blízkých termálních lázní. Děti zde budou nadšené z interaktivního dětského klubu a vodního parku s různými bazény a skluzavkami. Kempinski Tatry také nabízí rodinná apartmá s oddělenou ložnicí pro rodiče a děti, kde si každý najde svůj prostor pro relaxaci. Celkově je Kempinski Tatry bezpochyby nejlepší volbou pro nepřekonatelný pobyt v Krkonoších plném zábavy a odpočinku pro celou rodinu.

Kempinski Tatry pro firemní akce

Kempinski Hotel High Tatras je ideálním místem pro pořádání firemních akcí jakéhokoliv druhu. Nachází se v malebném horském prostředí na Slovensku a nabízí nejen luxusní ubytování, ale také moderně vybavené konferenční prostory a špičkovou gastronomii. Pro účely firemních setkání jsou k dispozici tři multifunkční místnosti s kapacitou až 250 osob, dále pak business centrum s technickým zázemím a soukromou recepcí pro hosty. Kempinski Hotel High Tatras také nabízí širokou škálu teambuildingových aktivit od venkovních sportů po kulturně-zábavné programy, které posilují spolupráci týmu a podporují přátelskou atmosféru mezi kolegy.

Závěr a kontakt na hotel

V případě, že se rozhodnete zůstat v hotelu Kempinski Tatry, můžete si být jisti nejen luxusním ubytováním, ale také vynikajícími službami a vybavením. Po celodenním objevování krás Tater si můžete odpočinout v prostorných pokojích s výhledem na okolní přírodní scenérie. A dokud se budete chtít bavit, máte k dispozici širokou nabídku restaurací, barů a wellness centra.

Pokud se po vašem pobytu v hotelu budete chtít vrátit nejen k jeho vzpomínkám, ale také zjistit více informací o možnostech dalšího pobytu či rezervace, můžete kontaktovat Kempinski Tatry skrze jejich oficiální webové stránky či aktuální kontaktní údaje na jejich sociálních sítích.

Publikováno: 12. 08. 2023

Kategorie: ubytování

Autor: Rozálie Křivánková

Tagy: kempinski tatry | hotel