Zažijte kouzlo jezera Lhota: Skrytý klenot pro cestovatele

Jezero Lhota

Jezero Lhota je krásné přírodní jezero nacházející se v jižních Čechách. Toto místo je ideálním cílem pro ty, kteří touží po klidném a přitom zábavném odpočinku u vody. Navštívili jsme toto jezero a rádi bychom s vámi sdíleli naše dojmy a tipy na to, co si v okolí nechat určitě neujít. V tomto článku se podíváme na úžasnou atmosféru Jezera Lhota a ukážeme vám, jaké aktivity si zde můžete užít během svého pobytu.

Geografická poloha jezera Lhota

Jezero Lhota se nachází v Jihočeském kraji a přesněji řečeno v okrese Písek. Leží nedaleko obce Zálší, která je situována mezi městy Písek a Tábor. Jezero má rozlohu zhruba 20 hektarů a je to jedno z nejvýznamnějších rekreačních center regionu. Díky své poloze uprostřed krásné přírody nabízí návštěvníkům skvělé možnosti ke koupání, rybaření či různým sportovním aktivitám. V okolí se také nachází řada cyklostezek a turistických tras, které lákají milovníky přírody k procházkám a cyklistice. Celkově je geografická poloha jezera Lhota ideálním místem pro trávení volného času s rodinou či přáteli a užitím si spojením krásného prostředí s relaxací a aktivitami ve volné přírodě.

Historie jezera Lhota

Jezero Lhota se nachází východně od města Plzeň a má poměrně zajímavou historii. První písemná zmínka o jezeře pochází již z 15. století, kdy bylo součástí plánovaného kanálu spojujícího řeky Vltavu a Berounku. V roce 1830 byl kanál dokončen, ale kvůli technickým problémům byl brzy opuštěn a jezero se stalo samostatnou vodní plochou.

Během druhé světové války sloužilo jezero Lhota jako cvičné místo pro nacistické ponorky, později však převzala kontrolu nad oblastí sovětská armáda. Po pádu komunismu došlo k revitalizaci okolních lesů a přeměně jezera na rekreační oblast s možností koupání, rybaření a různých sportovních aktivit.

Dnes patří jezero Lhota mezi oblíbené cíle pro turisty hledající klidné místo pro odpočinek od městského shonu. Okolní lesy nabízejí krásné výhledy a možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku i houbaření. Pokud tedy hledáte malebné místo blízko Plzně, jezero Lhota by mohlo být tou správnou volbou.

Přírodní krása jezera Lhota

Jezero Lhota je skvostem přírody, který stojí za návštěvu. Toto malé jezero se nachází uprostřed lesnaté krajiny v malé obci Lhota na Šumavě. Jeho přírodní krása je ohromující - průzračná voda, malebné ostrůvky porostlé vzrostlými stromy a křišťálově čistý vzduch okolních lesů dýchají klidem a harmonií. Jezero Lhota nabízí ideální prostor pro relaxaci, koupání nebo rybaření i pro romantické procházky kolem břehu. Pro milovníky přírodních krás je toto místo nevynechatelnou zastávkou během cesty Šumavou.

Aktivity a atrakce v okolí jezera Lhota

Okolí jezera Lhota je plné možností k aktivnímu vyžití a relaxaci. Chcete-li si užít vodních radovánek, můžete si zapůjčit lodě nebo šlapadla a proplout celé jezero. K dispozici jsou také atrakce jako například trampolína nebo půjčovna paddleboardů.

Milovníci cykloturistiky ocení mnoho cyklostezek, které vedou kolem jezera i do okolní přírody. Pro ty, kteří upřednostňují pěší turistiku, jsou zde dobře značené turistické stezky s krásnými výhledy na okolní krajinu.

V blízkosti jezera se nachází několik sportovních areálů s tenisovými kurty, hřišti na plážový volejbal či fotbal. Oblast také nabízí možnosti rybaření s bohatstvím ryb jako jsou štika, candát, karas nebo kapr.

Pro rodiny s dětmi jsou ideálním cílem aquaparky a zábavní parky v okolí. K vidění je také hrad Orlík nad Vltavou či mnoho dalších zajímavostí.

Pokud hledáte klidné místo k odpočinku a relaxaci, kolem jezera najdete mnoho klidných pláží a zákoutí, kde si můžete vychutnat přírodní krásy a nabrat nové síly na cestu.

Možnosti ubytování a stravování

Jezero Lhota je oblíbeným turistickým cílem pro mnoho lidí, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě. Aby návštěvníci mohli v klidu pobýt u jezera a užít si svou dovolenou, je zde k dispozici mnoho možností ubytování a stravování.

V okolí jezera najdete nejen hotely a penziony, ale také chatové osady a kempy. Mnoho z nich má k dispozici moderně vybavené pokoje se soukromým sociálním zařízením či apartmány s kuchyňskými linkami. Na výběr tedy mají jak ti, kteří hledají více komfortu, tak i ti, kteří upřednostňují levnější varianty.

Co se týče stravy, je zde opět široká nabídka na všech úrovních. V některých hotelových restauracích si můžete užít gurmánské pochoutky české i mezinárodní kuchyně. Pokud preferujete rychlou občerstvení, jsou tu různé bufety s občerstvením a jídlem na cestu. Pro ty z vás, kteří si chtějí vařit sami, jsou tu obchody se smíšeným zbožím a pekařství s čerstvým pečivem.

Celkově je tedy v okolí jezera Lhota dostatek možností pro ubytování a stravování, které uspokojí potřeby každého návštěvníka.

Doporučení pro návštěvu jezera Lhota

Pokud hledáte krásné a klidné místo pro svou příští dovolenou, nemusíte hledat dál než jezero Lhota. Nachází se v malebné krajině u řeky Lužnice na jihu České republiky a nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Můžete si pronajmout lodku nebo kánoi a projet se po jezeře, nebo si zapůjčit kolo a projet se po okolních cyklostezkách. Pokud hledáte něco trochu relaxačnějšího, můžete si lehnout na pláži a užít si slunce a čistou přírodu.

Navíc, jezero Lhota je obklopeno místními zajímavostmi jako jsou hrady a zámky. Doporučujeme navštívit zámek Cervená Lhota - romantický, pohádkový zámek uprostřed jezera, který Vás okouzlí svou architekturou i okolní krajinou.

Celkově vzato, pokud hledáte odpočinek od hektického života ve městě, jednoduše strávit čas s rodinou a přáteli, a užít si krásy české přírody, určitě byste měli navštívit jezero Lhota.

Závěrem lze konstatovat, že Jezero Lhota je skutečně jedním z nejkrásnějších míst k návštěvě v České republice. Toto malebné jezero nabízí nejen krásné přírodní scenérie a klidné prostředí pro relaxaci, ale také mnoho zajímavých aktivit pro turisty a milovníky sportu. Zde lze objevit mnoho historických památek a navštívit přilehlé obce či města. Jezero Lhota je proto ideálním místem pro výlety s rodinou či přáteli, ale i pro samotářské cestovatele hledající odpočinek a pohodu v krásné přírodě.

Publikováno: 10. 10. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Evelína Blažková

Tagy: jezero lhota | cestování