Vodní radovánky v Aquaparku Kladno: Ideální tip na rodinný výlet

Aquapark Kladno

Vodní radovánky v srdci Kladna

Kladno, město s hornickou historií, skrývá i osvěžující překvapení – moderní aquapark. Ať už hledáte relaxaci, zábavu pro děti nebo aktivní odpočinek, aquapark v Kladně má co nabídnout. Vodní radovánky si užijete v bazénech s teplou vodou, vířivkách a tobogánech. Děti nadchne brouzdaliště s vodním hradem a skluzavkami. Pro sportovce je k dispozici plavecký bazén s dráhami. Po vodních radovánkách si odpočiňte v saunovém světě s finskou saunou, parní lázní a odpočívárnou. Aquapark v Kladně je ideálním místem pro rodinný výlet, relaxaci s přáteli nebo aktivní odpoledne.

Atrakce pro malé i velké

Aquapark Kladno je skvělou volbou pro rodinný výlet bez ohledu na počasí. Nabízí zábavu a relaxaci pro malé i velké. Děti se vyřádí na tobogánu "Divoká řeka" s umělým proudem, zatímco rodiče si odpočinou v relaxační zóně s vířivkami a saunami. Aquapark v Kladně myslí i na ty nejmenší. Pro ně je připraven dětský bazének s vodním hradem a skluzavkou. Rodiče s miminky ocení přebalovací pulty a mikrovlnnou troubu pro ohřev dětské stravy. Ať už hledáte adrenalinovou zábavu nebo odpočinek, aquapark v Kladně má co nabídnout.

Tobogány a skluzavky pro odvážné

Aquapark Kladno je rájem pro milovníky adrenalinu, kteří se nebojí sjet po strmých svazích a užít si pořádnou dávku vzrušení. Na své si tu přijdou jak zkušení tobogánisté, tak i ti, kteří si chtějí poprvé otestovat svou odvahu. Mezi nejoblíbenější atrakce patří bezesporu Spacebowl, kde se po smyčce řítíte závratnou rychlostí, abyste nakonec skončili v osvěžujícím bazénu. Pro ty, kteří se nebojí výšek, je tu připraven tobogán Kamikadze s téměř kolmým pádem. A pokud si chcete užít jízdu ve dvou, zvolte Wild River, kde na nafukovacím člunu sjedete divokou řeku plnou peřejí a vírů. Aquapark v Kladně zkrátka nabízí nezapomenutelné zážitky pro všechny, kteří se nebojí trochy adrenalinu a chtějí si užít vodní radovánky naplno.

Relaxační bazény a vířivky

Aquapark Kladno nabízí kromě adrenalinových atrakcí i zóny klidu a relaxace. Návštěvníci se mohou ponořit do příjemně teplé vody relaxačních bazénů, kde na ně čekají masážní trysky a vodní chrliče. Pro dokonalé uvolnění a prohřátí svalů slouží vířivka s teplotou vody okolo 37 stupňů Celsia. Aquapark v Kladně myslí i na rodiny s dětmi, pro které je k dispozici dětský bazén s atrakcemi.

Wellness a saunový svět

Aquapark Kladno je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Jeho součástí je i rozsáhlý wellness a saunový svět, který nabízí širokou škálu procedur a zážitků. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční finskou saunu s teplotou okolo 90 °C, která prohřeje celé tělo a podpoří krevní oběh. Pro milovníky páry je připravena parní sauna s vysokou vlhkostí vzduchu, která pomáhá čistit dýchací cesty a uvolňuje svaly. K dispozici je také bylinková sauna s nižší teplotou a příjemnou vůní bylin, která má relaxační a aromaterapeutické účinky. Po saunování se můžete zchladit v ochlazovacím bazénu nebo si dopřát osvěžující sprchu. Pro ty, kteří hledají intenzivnější zážitek, je k dispozici Kneippova lázeň, která střídá teplou a studenou vodu a stimuluje krevní oběh. Relaxační zóna nabízí pohodlná lehátka a uklidňující atmosféru pro dokonalý odpočinek. Wellness a saunový svět v Aquaparku Kladno je ideálním místem pro načerpání nové energie a uvolnění těla i mysli.

Vždycky jsem si myslel, že Kladno je spíš město oceli než vodních radovánek, ale ten aquapark, ten mě teda překvapil! Tobogány jsou skvělý, a i pro děti je tam spousta zábavy.

Jaromír Dvořák

Občerstvení a restaurace

V Aquaparku Kladno si na své přijdou i milovníci dobrého jídla a pití. Po osvěžujícím koupání v bazénu nebo adrenalinovém zážitku na tobogánu jistě oceníte možnost občerstvení. K dispozici je restaurace s nabídkou teplých i studených jídel, salátů, dezertů a nápojů. Můžete si vybrat z klasických českých jídel, jako je svíčková s knedlíkem nebo smažený řízek, ale i z mezinárodní kuchyně, například pizzy nebo těstovin. Pro ty, kteří spěchají, je tu rychlé občerstvení s nabídkou hot dogů, hranolků a dalších pochutin. Samozřejmostí je i široký výběr nealkoholických a alkoholických nápojů, včetně piva z místního pivovaru. Ať už si vyberete cokoli, v příjemném prostředí restaurace Aquaparku Kladno si jistě pochutnáte.

Otevírací doba a vstupné

Aquapark Kladno je otevřen každý den v roce. V pondělí až pátek si můžete užít vodní radovánky od 10:00 do 21:00. O víkendech a státních svátcích je otevřeno od 9:00 do 21:00, takže máte dostatek času si užít všechny atrakce.

Vstupné

Aquapark v Kladně nabízí různé druhy vstupného.

Základní vstupné

  • Dospělý na celý den: 450 Kč
  • Děti do 15 let, studenti a senioři nad 65 let: 350 Kč

Rodinné vstupné

  • 2 dospělí + 2 děti do 15 let: 1 200 Kč

Vstupné na 3 hodiny

  • Dospělý: 350 Kč
  • Děti, studenti a senioři: 250 Kč

Pro ty nejmenší návštěvníky do 3 let je vstup zdarma.

Jak se do aquaparku dostat

Aquapark Kladno se nachází na okraji města, v blízkosti sportovního areálu Sletiště. Díky své poloze je snadno dostupný autem i městskou hromadnou dopravou. Pokud se chystáte do aquaparku autem, zvolte cestu po dálnici D6 a sjeďte na exitu 7 směr Kladno-centrum. Pokračujte po hlavní silnici a sledujte ukazatele na Sletiště. Aquapark má k dispozici prostorné parkoviště, které je zpoplatněno. Pokud preferujete MHD, můžete využít autobusové linky číslo 604, 605 nebo 614, které staví přímo před aquaparkem. Z centra Kladna se sem dostanete přibližně za 15 minut. Pro ty, kteří dávají přednost aktivnějšímu způsobu dopravy, je k dispozici cyklostezka, která vede až k aquaparku. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, cesta do Aquaparku Kladno bude bezproblémová a brzy si budete moci užívat vodních radovánek.

Tipy na výlet v okolí Kladna

Ať už jste vášniví plavci, nebo si jen chcete užít den plný zábavy s rodinou, aquapark Kladno, oficiálně známý jako Aquapalace Praha - Čestlice, je skvělou volbou. Nachází se sice zhruba 30 km od Kladna, ale snadná dostupnost autem (cca 30 minut) i veřejnou dopravou z něj dělá ideální cíl pro jednodenní výlet. Aquapark nabízí tobogány, vlnobití, vířivky a mnoho dalšího pro všechny věkové kategorie. Pro ty nejmenší je tu brouzdaliště s vodními atrakcemi. Po dni stráveném ve vodě jistě přijde vhod občerstvení v některé z restaurací nebo kaváren přímo v areálu aquaparku.

Pokud hledáte něco menšího a klidnějšího, můžete zvolit plavecký bazén v Kladně. Ten sice nenabízí tolik atrakcí jako aquapark, ale i tak si zde užijete příjemné chvíle ve vodě. K dispozici je plavecký bazén, dětský bazén a vířivka. V letních měsících je otevřeno i venkovní koupaliště.

Ať už se rozhodnete pro aquapark nebo plavecký bazén, vodní radovánky jsou skvělým způsobem, jak strávit horký letní den nebo si užít zábavu s rodinou a přáteli.

Publikováno: 09. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Evelína Blažková

Tagy: aquapark kladno | aquapark v kladně