Turistika v Egyptě: Neodolatelná Hurghada - Tajemná oáza pro dovolenou

Egypt Hurghada

Hurghada - Vstupní brána do Egypta

Hurghada se nachází na východním pobřeží Egypta a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi. Tato malebná přímořská destinace slouží jako vstupní brána do Egypta pro milovníky slunce, moře a dobrodružství. S překrásnými plážemi, teplým klimatem a bohatým podmořským světem je Hurghada ideálním místem pro relaxaci a objevování krás starověkého Egypta.

Pláže v Hurghadě - Raj pro milovníky slunce a moře

Hurghada je proslulá svými nádhernými plážemi, které lákají milovníky slunce a moře z celého světa. Bílý písek, azurové moře a teplé sluneční paprsky vytvářejí ideální podmínky pro relaxaci a odpočinek. Pláže v Hurghadě jsou dobře vybavené, s lehátky, slunečníky a osvěžujícími bary. Můžete si užít lenošení na pláži, opalování se nebo si zahrát různé plážové aktivity jako volejbal či fotbal. Pro ty dobrodružnější je k dispozici široká nabídka vodních sportů, jako je windsurfing, potápění nebo šnorchlování. Pláže v Hurghadě jsou skutečným rájem pro milovníky slunce a moře.

Potápění a šnorchlování v Rudém moři - Nezapomenutelné podvodní dobrodružství

Potápění a šnorchlování v Rudém moři je nezapomenutelným podvodním dobrodružstvím, které si nemůžete nechat ujít během svého pobytu v Hurghadě. Toto úžasné místo je známé svou bohatou korálovou faunou a flórou, která láká milovníky podmořského světa z celého světa. Ponořte se do křišťálově čistých vod Rudého moře a objevte fascinující podvodní život. Potápěči zde najdou mnoho potopených vraků, korálových útesů a barevných ryb, které jsou přímo před vašimi očima. Pro ty, kteří preferují šnorchlování, jsou tu také skvělé možnosti prozkoumat korálové útesy z hladiny vody. Nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo zkušený potápěč, Hurghada nabízí nespočet možností pro nezapomenutelný podmořský zážitek.

Luxor - Cesta do minulosti faraonů

Pokud máte rádi historii a starověké civilizace, návštěva Luxoru je pro vás neodolatelnou volbou. Tento fascinující město leží na břehu Nilu a je považováno za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Luxor je domovem mnoha impozantních památek, které připomínají slavnou minulost Egypta. Mezi nejznámější patří chrám Karnak, který je jedním z největších chrámů na světě. Jeho obrovské sloupy a sochy vás ohromí svou krásou a majestátností.

Dalším nepřehlédnutelným místem je Údolí králů, kde byli pohřbívání faraoni. Zde se nachází hrobky slavných panovníků, jako například Tutanchamon. Prohlídka těchto hrobek vás přenese do dávné minulosti a umožní vám nahlédnout do života faraonů.

Nevynechejte ani návštěvu chrámu Hatshepsut, jediného ženského faraona Egypta. Tento monumentální chrám se tyčí nad údolím a jeho architektura je jedinečná.

Luxor je také výchozím bodem pro plavbu po Nilu, která vás zavede do dalších historických lokalit, jako je například chrám Edfu nebo Kom Ombo.

Pokud se chcete ponořit do minulosti faraonů a zažít jedinečné historické zážitky, Luxor je pro vás ideální destinací.

Pyramidy v Gíze - Tajemství starověkého Egypta

Pyramidy v Gíze jsou jedním z největších tajemství starověkého Egypta. Tyto monumentální stavby, které se tyčí na okraji Káhirské pánve, fascinují návštěvníky z celého světa. Nejznámější pyramidou je Velká pyramida Cheopsova, která je jednou z Sedmi divů světa. Vedle ní stojí pyramidy Chufuova a Menkaurův chrám. Každá z těchto pyramid skrývá bohatou historii a při prohlídce se můžete ocitnout tváří v tvář dávným faraonům. Pro milovníky archeologie a historie je návštěva pyramid v Gíze nezapomenutelným zážitkem plným tajemna a úžasu.

Káhira - Pulsující metropole plná historie a kultury

Káhira, hlavní město Egypta, je pulsující metropole plná historie a kultury. Tato fascinující destinace láká turisty z celého světa svou bohatou historií a úchvatnými památkami. Jedním z nejznámějších míst v Káhiře je Egyptské muzeum, které ukrývá ohromující sbírku starověkých artefaktů, včetně slavné masky faraona Tutanchamona. Dalším imperativním místem je Citadela s Mohamed Ali mešitou, která nabízí úchvatné výhledy na město. Pro milovníky nakupování je tu slavný trh Khan El Khalili, kde si lze zakoupit tradiční egyptské suvenýry a ochutnat místní speciality. Káhira je opravdu jedinečné místo, které nabízí nezapomenutelný zážitek plný historie a kultury.

Safari v poušti - Adrenalinová jízda dunami a setkání s beduíny

Pokud hledáte dobrodružství a adrenalin, pak je safari v poušti neodolatelnou volbou. V Hurghadě si můžete užít jízdu dunami na čtyřkolkách nebo na velbloudech a zažít tak opravdový pocit svobody uprostřed rozlehlých písečných dun. Navíc se zde můžete setkat s tradičními beduíny, kteří vám rádi ukážou jejich životní styl a tradice. Pro milovníky přírody je tu také možnost prozkoumat národní parky a oázové oblasti, které skrývají unikátní flóru a faunu. Safari v poušti je jedinečným zážitkem, který si nenechte ujít během vaší dovolené v Hurghadě.

Tradiční egyptská kuchyně - Chuťová exploze pro gurmány

Egyptská kuchyně je pro gurmány skutečnou chuťovou explozí. Kombinuje prvky arabské, africké a středomořské kuchyně, což vytváří unikátní gastronomický zážitek. Mezi nejznámější egyptská jídla patří falafel - smažené kuličky z cizrny, hummus - krém z cizrny s olivovým olejem a sezamovou pastou tahini nebo kushari - směs rýže, těstovin, čočky a cibule. Oblíbeným pokrmem je také ful medames - vařené fazole s olivovým olejem a kořením. Nezapomeňte ochutnat také tradiční egyptskou pečivo, jako jsou pita chleby nebo lahodné sladkosti jako baklava. V Hurghadě najdete mnoho restaurací nabízejících autentická egyptská jídla, která uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Nákupy v Hurghadě - Nakupte si suvenýry a místní speciality

Hurghada je nejen rájem pro milovníky slunce a moře, ale také ideálním místem pro nákupy suvenýrů a místních specialit. V centru města najdete tradiční trhy, kde se prodávají různé druhy koření, vonné oleje, ručně vyrobené šperky a keramika. Můžete si zde také pořídit typickou egyptskou výšivku nebo pestré látky. Pokud preferujete modernější nákupy, navštivte jedno z místních obchodních center, kde najdete známé značky oblečení, elektroniky a kosmetiky. Nezapomeňte si vyjednat cenu - to je běžnou praxí na trzích a stáncích. Hurghada je skutečným rájem pro nakupování suvenýrů i luxusního zboží!

Ubytování v Hurghadě - Luxusní hotely a komfortní apartmány pro každého cestovatele

Hurghada je oblíbenou turistickou destinací a nabízí širokou škálu ubytování pro každého cestovatele. Luxusní hotely v Hurghadě jsou známé svým prvotřídním servisem a pohodlím. Tyto hotely nabízejí prostorné pokoje s moderním vybavením, soukromé pláže, bazény, wellness centra a restaurace s bohatými gastronomickými zážitky. Pro ty, kteří preferují větší nezávislost, jsou k dispozici také komfortní apartmány. Tyto apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem a obývacím prostorem, což umožňuje hostům připravovat si vlastní jídlo. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní hotel nebo apartmán, ubytování v Hurghadě vám zajistí příjemný pobyt během vaší dovolené.

Publikováno: 08. 01. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Rozálie Křivánková

Tagy: egypt hurghada | turistika