Tajemné kouzlo Krimmelských vodopádů: Skrytý přírodní poklad Německa!

Krimmelské Vodopády

Krimmelské vodopády patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v Německu a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších vodopádů v Evropě. Tyto malebné vodopády se nacházejí v srdci Národního parku Berchtesgaden a tvoří hlavní turistickou atrakci oblasti. Výlet k těmto vodopádům je nezapomenutelným zážitkem, který přináší návštěvníkům krásu přírody a její sílu. Pokud hledáte romantiku, adrenalin i relaxaci, krimmelské vodopády jsou pro vás tou správnou volbou.

Geografická poloha Krimmelských vodopádů

Krimmelské vodopády, nejvyšší vodopády v Německu, se nacházejí ve Středních Alpách, v oblasti nazývané Zillertalské Alpy. Konkrétně je lze nalézt na území rakouské spolkové země Tyrolsko, nedaleko hranice s Itálií. Tato lokalita je charakteristická svou horskou krajinou a nádhernými výhledy na okolní vrcholy. Krimmelské vodopády jsou oblíbeným cílem turistů z celého světa díky své jedinečné kráse a snadné dostupnosti.

Historie vodopádů

Historie Krimmelských vodopádů sahá až do doby ledové, kdy se formovaly pískovcové skály a přírodní útvary v oblasti dnešního NP Berchtesgaden. V průběhu staletí byla tato oblast vyhledávána cestovateli a turisty ze všech stran světa. První písemný záznam o Krimmelských vodopádech pochází z roku 1687 od Wolfganga von Goetha, který je popsal jako „jedno z nejdivočejších míst, kam jsem kdy přišel“. Od té doby se staly jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Německa a symbolizují krásu a sílu přírody.

Popis Krimmelských vodopádů

Krimmelské vodopády se nacházejí v německé oblasti Berchtesgaden v Bavorsku a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších a nejvýznamnějších vodopádů v celé Evropě. Tyto vodopády jsou poskládány ze čtyř hlavních kaskád, které spolu tvoří přes 380 metrů pádu vody. Voda padající po skalách je naprosto ohromující a její divokost a šumící zvuky okouzlují návštěvníky tohoto místa.

Krimmelské vodopády jsou doplněny krásnými lesy, skalami, horskými loukami a údolím, což umocňuje pocit úžasu při pozorování této přírodní krásy. Přestože jsou Krimmelské vodopády velice populárním turistickým cílem, stojí za to se sem vydat a ochutnat tuto atmosféru sám na sobě.

Turistické atrakce v okolí vodopádů

Kromě samotných Krimmelských vodopádů nabízí okolní oblast mnoho dalších turistických atrakcí. Nejznámější z nich je bezpochyby přehrada Durlassboden, která slouží k ochraně před povodněmi a také jako zdroj elektrické energie pro okolní obce. Dalším poutavým cílem jsou rozhledny na vrcholech Wetterkreuz a Gamshag, odkud se naskýtá pohled na malebnou krajinu s horskými hřebeny a zelenými údolími. Pro milovníky historie tu máme tzv. "Museumsweg", což je naučná stezka s deseti informačními panely o životě a práci v hornickém regionu Krimmlska. Pro rodiny s dětmi pak doporučujeme navštívit tematický park Wildkogel-Arena, kde si mohou vyzkoušet různé sporty a aktivity jako např. lanovku, bobovou dráhu nebo třeba lezení po stěnách. Celkově je okolí Krimmelských vodopádů skvělým tipem pro letní i zimní dovolenou plnou krásné přírody, pozoruhodných památek a aktivit pro celou rodinu.

Aktivity a možnosti v okolí vodopádů

Krimmelské vodopády jsou nejen krásným přírodním úkazem, ale také nabízejí mnoho aktivit a možností pro návštěvníky. Pokud rádi turisticky chodíte, můžete si zvolit jednu z mnoha tras a užít si procházku kolem vodopádů. Pro ty, kteří chtějí trochu více adrenalinu, je tu možnost obletět okolní hory helikoptérou nebo si vyzkoušet sjezd na horském kole. Kromě toho je zde mnoho restaurací a kaváren, které nabízí skvělé jídlo a pití s výhledem na krásné vodopády. Nezapomeňte také navštívit nedaleké muzeum alpských zvířat, kde se můžete dozvědět o životě zvířat, která žijí v této oblasti. Krimmelské vodopády jsou tedy ideálním místem pro rodinný výlet plný krásné přírody a aktivit.

Doporučení pro návštěvu Krimmelských vodopádů

Pokud se chystáte navštívit Německo, určitě byste neměli vynechat Krimmelské vodopády. Tyto vodopády se nachází v národním parku Kalkalpen a patří mezi nejvyšší v Evropě s celkovým pádem 380 metrů. Pokud byste chtěli tuto přírodní krásu vidět v co nejlepším světle, doporučujeme navštívit již brzy ráno, kdy bývá menší zástup turistů a umožní Vám to klidnější pozorování při procházce po stezkách vedoucích kolem vodopádů. Po cestě si také můžete užít krásný výhled na okolní krajinu s lesy a horskými vrcholy. Pamatujte ale, že i když je Krimmelských vodopádů nádherných, jsou to divoké a nebezpečné přírodní útvary, takže dodržujte varovné tabule a chovejte se obezřetně na okraji potoka.

V návštěvě krimmelských vodopádů lze spatřit jedinečnou přírodní scenérii a okusit adrenalinové zážitky. Tito voduši, které se řadí mezi nejvyšší v Německu s nadmořskou výškou 470 metrů, rozhodně stojí za návštěvu. Z procházky se stane nezapomenutelný zážitek, který nabídne krásné přírodní útvary, ale také možnost odreagování se a relaxace. Pokud máte rádi turistiku a objevování nových míst, určitě byste neměli minout tento skvost přírody.

Publikováno: 21. 08. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Petr Záviš

Tagy: krimmelské vodopády | vodopády v německu