Strašnická: Co dělat a vidět v této pražské čtvrti?

Strašnická

Doprava do Strašnic

Strašnice jsou dobře dostupné městskou hromadnou dopravou. Procházejí tudy linky metra A a C, které vás rychle dopraví do centra Prahy i na další důležitá místa. V docházkové vzdálenosti se nachází několik stanic metra, například Strašnická, Skalka a Želivského.

Kromě metra jezdí do Strašnic také tramvajové linky číslo 7, 26 a 91. Tyto linky spojují Strašnice s dalšími částmi Prahy 3 a Prahy 10. Autobusové linky pak doplňují spojení do okrajových částí Strašnic a okolních obcí.

Pro řidiče je zde dobrá dostupnost do centra Prahy i na Jižní spojku. Je však potřeba počítat s hustým provozem, zejména v ranní a odpolední špičce. Vzhledem k dobré dostupnosti MHD je vhodné zvážit využití veřejné dopravy, ať už se chystáte do Strašnic za prací, zábavou nebo kulturou.

MHD: Metro A a tramvaje

Pražské metro linky A je páteří dopravy z východu na západ. Začíná ve stanici Depo Hostivař a projíždí důležitými body jako Želivského, Flora, Můstek, Muzeum, Malostranská nebo Hradčanská. Končí ve stanici Nemocnice Motol. Vlaky metra jezdí v krátkých intervalech, ve špičce i po několika minutách. Tramvajová síť v Praze je hustá a propojuje centrum s okrajovými částmi. Mezi nejvytíženější tramvajové linky patří 9, 17 a 22. Moderní tramvaje Škoda 15T nabízí nízkopodlažní nástup, klimatizaci a informační systém. Jízdenky na MHD je nutné si před nástupem označit v žlutých strojích ve vestibulech metra nebo přímo v tramvajích.

Autem: Parkování a dostupnost

Pokud se chystáte k nám autem, máme pro vás dobré zprávy! V okolí se nachází dostatek parkovacích míst, ať už dáváte přednost parkování na ulici nebo v krytém parkovišti.

Pro ty, kteří preferují parkování na ulici, jsou k dispozici modré zóny s časovým omezením. Nezapomeňte si včas prodloužit parkovací lístek, abyste se vyhnuli případné pokutě. Pokud hledáte pohodlnější variantu, v docházkové vzdálenosti se nachází několik krytých parkovišť.

Cesta autem k nám je bezproblémová a snadno se k nám dostanete z centra města i z okolních čtvrtí. Doporučujeme však zkontrolovat aktuální dopravní situaci, abyste se vyhnuli případným dopravním zácpám, obzvláště v době dopravní špičky.

Tipy na výlety po okolí

Kromě samotného města nabízí i jeho okolí spoustu možností k výletům. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu hradu Karlštejn, který je vzdálený jen krátkou jízdou autem. Pro ty, kteří dávají přednost přírodě, doporučujeme výlet do Českého krasu, kde na vás čekají malebné skalní útvary, jeskyně a naučné stezky. Pokud toužíte po relaxaci, vydejte se do lázní Poděbrady, které jsou známé svými minerálními prameny a lázeňskou atmosférou. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv výlet, nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, abyste si mohli uchovat vzpomínky na krásy okolí.

Publikováno: 03. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Petr Záviš

Tagy: strašnická | název ulice nebo stanice metra