Sharm el Sheikh: Exotické turistické letovisko plné dobrodružství a relaxace

Sharm El Sheikh

Sharm el Sheikh je exotické turistické letovisko nacházející se na jižním cípu Sinajského poloostrova v Egyptě. Toto oblíbené místo láká každoročně tisíce turistů z celého světa svou krásnou přírodou, úchvatnými plážemi a bohatým podmořským životem. Sharm el Sheikh je ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství i relaxace.

Poloha a geografie

Sharm el Sheikh se nachází na jižním konci Sinajského poloostrova v Egyptě. Toto exotické letovisko leží na pobřeží Rudého moře a je obklopeno nádhernými plážemi, korálovými útesy a horskými masivy. Díky své poloze je Sharm el Sheikh ideálním místem pro milovníky slunce, moře a přírody. Turisté zde mohou objevovat úchvatné podvodní světy i okolní poušť.

Klima a nejlepší doba k návštěvě

Sharm el Sheikh se nachází v oblasti, která je známá svým horkým a suchým klimatem. Nejlepší dobou k návštěvě je období od října do května, kdy teploty jsou příjemné a průměrné denní teploty se pohybují kolem 25-30 °C. V létě mohou teploty dosahovat až 40 °C, což může být pro některé turisty příliš horké. Během zimních měsíců se teploty pohybují kolem 20 °C, což je stále dostatečně teplé na užívání pláže a vodních aktivit. Je však třeba si uvědomit, že v zimních měsících může být večer chladněji, takže je vhodné si vzít s sebou lehký svetr nebo bundu. Celkově lze říci, že Sharm el Sheikh nabízí příjemné počasí po většinu roku a každý si zde najde ideální dobu pro svou návštěvu.

Pláže a vodní aktivity

Sharm el Sheikh je známý svými nádhernými plážemi a širokou škálou vodních aktivit. Pláže jsou čisté, s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou Rudého moře. Turisté zde mohou relaxovat na lehátkách, opalovat se nebo si užívat osvěžující koupání.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je tu také mnoho možností. Vyzkoušejte si například windsurfing, kitesurfing nebo jetové lyžování. K dispozici jsou také různé vodní sporty jako například paragliding, banana boat nebo jachting.

Pokud máte rádi potápění nebo šnorchlování, Sharm el Sheikh je pro vás ideálním místem. Pod hladinou Rudého moře se skrývá úchvatný podvodní svět plný korálů a pestrobarevných ryb. Můžete se vydat na potápěčský výlet a objevovat tajemství podmořských jeskyní a vraků lodí.

Nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo pokročilý potápěč, zde najdete vhodné místo pro vaše dobrodružství. Místní potápěčské centra nabízejí kurzy a průvodce, kteří vás provedou nezapomenutelným podmořským světem.

Pláže a vodní aktivity v Sharm el Sheikhu jsou pro každého návštěvníka neodmyslitelnou součástí dovolené. Užijte si slunce, relaxaci a adrenalinové zážitky na jednom z nejkrásnějších míst na světě.

Potápění a šnorchlování

Sharm el Sheikh je jedním z nejlepších míst na světě pro potápění a šnorchlování. Podmořský svět Rudého moře je bohatý na úchvatné korálové útesy a pestrou mořskou faunu. Potápěči se mohou těšit na průzračnou vodu, kde objeví různé druhy ryb, rejnoky, žraloky a dokonce i delfíny. Šnorchlování je ideální pro ty, kteří si chtějí užít krásy podmořského světa bez potápěčské výstroje. Existuje mnoho organizovaných výletů a kurzů pro začátečníky i pokročilé potápěče. Sharm el Sheikh je skutečným rájem pro milovníky podvodního světa.

Luxusní hotely a ubytování

Sharm el Sheikh je známý svými luxusními hotely a nabízí širokou škálu ubytování pro každého. Zde najdete pětihvězdičkové resorty s prvotřídním servisem, soukromými plážemi a bazény. Tyto hotely mají také wellness centra, fitness centra a golfové hřiště. Pro ty, kteří preferují menší a intimnější atmosféru, jsou k dispozici butikové hotely se skvělým designem a osobním přístupem. Bez ohledu na váš rozpočet, v Sharm el Sheikhu najdete ideální ubytování pro vaši dovolenou plnou luxusu a komfortu.

Místní kultura a památky

Sharm el Sheikh je nejen krásným letoviskem, ale také místem bohatým na místní kulturu a památky. Navštivte starou část města, která se nazývá Old Market, kde si můžete prohlédnout tradiční egyptskou architekturu a zakoupit suvenýry. Další zajímavostí je mešita Al Mustafa Mosque, která je otevřená i pro turisty. Pokud máte rádi historii, určitě navštivte klášter svaté Kateřiny v blízkých horách Sinaj. Zde se nachází také nejstarší dochované kopie Bible. Sharm el Sheikh nabízí skvělou kombinaci exotiky a kulturního dědictví.

Nákupy a trhy

Sharm el Sheikh je rájem pro milovníky nákupů a trhů. Město nabízí širokou škálu obchodů, butiků a tržišť, kde si můžete zakoupit suvenýry, šperky, koření, textilie a další exotické produkty. Nejznámější trh v Sharm el Sheikhu je Old Market (Starý trh), který je oblíbený mezi turisty i místními obyvateli. Zde najdete autentickou atmosféru s pestrým výběrem zboží od místních prodejců. Další zajímavou destinací je Soho Square, moderní komplex s obchody, restauracemi a nočním životem. Doporučujeme se vydat na nákupy ve večerních hodinách, kdy jsou teploty příjemnější a atmosféra ještě více okouzlující.

Stravování a místní kuchyně

Stravování v Sharm el Sheikhu je skutečným gastronomickým zážitkem. Můžete ochutnat širokou škálu místních specialit, které jsou plné exotických chutí a vůní. Nejznámější jídla zahrnují hummus, falafel, koftu a tabbouleh. Kromě toho se můžete těšit na čerstvé mořské plody a ryby připravené tradičním způsobem. V restauracích najdete také mezinárodní kuchyni s nabídkou italských, francouzských a asijských pokrmů. Doporučuje se také ochutnat místní čaj nebo kávu v jedné z tradičních kaváren.

Zábava a noční život

Zábava a noční život v Sharm el Sheikhu jsou plné energie a vzrušení. Město nabízí širokou škálu možností pro večerní zábavu. Najdete zde mnoho barů, klubů a diskoték, které se otevírají po setmění a pokračují do ranních hodin. Můžete si užít taneční hudbu, živou kapelu nebo tradiční egyptský tanec. Kromě toho se konají také různé tematické večery, jako je například orientální show s ohněm a břišními tanci. Pro milovníky hazardu je k dispozici několik kasin, kde si můžete zahrát poker, ruletu nebo blackjack. Ve městě najdete také kino a divadelní představení. Sharm el Sheikh je známý svými živými nočními trhy, kde můžete nakupovat suvenýry, šperky a tradiční egyptské produkty. Nezapomeňte si vychutnat také tradiční egyptskou kuchyni v jedné z místních restaurací nebo ochutnat oblíbená jídla na ulici. Celkově lze říci, že noční život v Sharm el Sheikhu je pestrobarevný a nabídne nespočet zábavy pro každého návštěvníka.

Doprava a doporučené aktivity

Doprava v Sharm el Sheikhu je pohodlná a dostupná. Nejběžnější způsob dopravy je taxík, které jsou hojně k dispozici po celém letovisku. Můžete také využít místní autobusovou dopravu, která je levná a spojuje různé části města. Pro ty, kteří preferují nezávislost, je možné si pronajmout auto.

Mezi doporučené aktivity patří návštěva Národního parku Ras Mohammed, který nabízí úchvatné výhledy na korálové útesy a mořský život. Další populární atrakcí je projížďka na velbloudovi po poušti nebo safari na čtyřkolkách. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet i skákání padákem z letadla.

Pro relaxaci a odpočinek se vydejte do jednoho z luxusních wellness center nebo si užijte masáže přímo na pláži. V okolí Sharm el Sheikhu se nachází také několik golfových hřišť pro milovníky golfu.

Pokud máte rádi historii a kulturu, navštivte starobylý klášter svaté Kateřiny nebo se vydejte na výlet do pyramid v Káhiře.

Sharm el Sheikh nabízí také bohatý noční život. Můžete si vychutnat večeři v jedné z mnoha restaurací s tradiční egyptskou kuchyní a poté se vydat na taneční parket do některého z klubů nebo barů.

Při cestování do Sharm el Sheikhu je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Doporučuje se sledovat aktuální cestovní varování a informace o politické situaci. Je také vhodné uzavřít cestovní pojištění a dodržovat místní zvyklosti a tradice.

Sharm el Sheikh je skvělým místem pro dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a objevování nových kultur. Určitě stojí za to ho zařadit na seznam svých cestovatelských destinací.

Bezpečnostní opatření a tipy pro cestování

Bezpečnostní opatření jsou v Sharm el Sheikhu velmi důležitá. Před cestou je nutné se informovat o aktuální situaci a doporučeních cestovního ruchu. Je vhodné mít při sobě kopie důležitých dokumentů a kontakt na české velvyslanectví. Doporučuje se také uzavřít cestovní pojištění, které zahrnuje i lékařské péče v zahraničí. Vzhledem k teplému podnebí je třeba dbát na dostatečný pitný režim a chránit se před slunečním zářením. Při plavání ve vodě je vhodné dodržovat bezpečnostní pravidla a vyvarovat se nebezpečných oblastí. Pamatujte také na to, že místní kultura má svá specifika, proto je vhodné respektovat místní zvyky a tradice. S dodržením těchto opatření si užijete bezpečnou a pohodlnou dovolenou v Sharm el Sheikhu.

Závěrem lze konstatovat, že Sharm el Sheikh je skutečně exotickým turistickým letoviskem plným dobrodružství a relaxace. Jeho poloha a geografie nabízejí nádherné pláže a možnosti pro vodní aktivity, jako je potápění a šnorchlování. Luxusní hotely zde poskytují prvotřídní ubytování a místní kultura a památky přinášejí zajímavé poznání. Nákupy na místních trzích jsou nezapomenutelným zážitkem a místní kuchyně lákají svou chutností. Zábava a noční život v Sharm el Sheikhu nikdy neusínají. Doprava je snadno dostupná a doporučené aktivity zahrnují například safari na poušti či výlety do nedalekých památek. Při cestování je nutné dodržovat bezpečnostní opatření, ale s tímto vědomím se můžete těšit na úžasnou dovolenou v Sharm el Sheikhu. Doporučujeme ho navštívit!

Publikováno: 20. 11. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Evelína Blažková

Tagy: sharm el sheikh | turistické letovisko