Projděte se nad korunami stromů na Stezce v oblacích na Dolní Moravě

Dolní Morava Stezka V Oblacích

Adrenalinový zážitek pro všechny

Stezka v oblacích na Dolní Moravě je zážitek, který vám rozproudí adrenalin v žilách. Tato unikátní turistická atrakce vás zavede do výšky 55 metrů nad zemí, odkud se vám naskytne dechberoucí panoramatický výhled na krásu Jeseníků. Nejde ale jen o obyčejnou vyhlídkovou věž. Stezka je protkána adrenalinovými prvky, jako jsou skleněné plošiny, visuté sítě a tobogán, který vás bleskově dopraví zpět na zem.

Pro ty, kteří touží po ještě větším dobrodružství, je tu lanová stezka v korunách stromů. Ta vás provede mezi korunami stromů v délce přes 1,5 kilometru a nabídne vám nezapomenutelný zážitek z pohybu v přírodě. Na stezce narazíte na různé překážky a lanové prvky, které prověří vaši obratnost a odvahu. Ať už se vydáte na Stezku v oblacích nebo na lanovou stezku, čeká vás nezapomenutelný adrenalinový zážitek v srdci Jeseníků.

Nejdelší visutý most světa

Dolní Morava Stezka v oblacích sice není nejdelším visutým mostem světa, ale rozhodně patří mezi ty nejzajímavější. Nachází se v malebném prostředí Králického Sněžníku a nabízí úchvatné výhledy na okolní horskou krajinu. Stezka je dlouhá 710 metrů a vine se až do výšky 55 metrů nad zemí. Pro odvážnější je zde připraven i adrenalinový tobogán s délkou 100 metrů.

Nedaleko Stezky v oblacích se nachází další turistická atrakce – Lanová stezka v korunách stromů. Tato stezka je sice kratší než Stezka v oblacích, ale i tak nabízí nezapomenutelný zážitek. Prochází korunami stromů v délce 2 kilometry a je doplněna o řadu adrenalinových prvků, jako jsou visuté mosty, lanové žebříky a houpačky.

Obě atrakce jsou vhodné pro rodiny s dětmi i pro zkušené turisty. Nabízejí nevšední zážitek a možnost poznat krásu Jeseníků z jiné perspektivy.

Úchvatné panorama Jeseníků

Dolní Morava je rájem pro milovníky hor a krásných výhledů. A co teprve, když se tato krása snoubí s adrenalinem a nezapomenutelnými zážitky? Právě to nabízí Stezka v oblacích a Lanová stezka v korunách stromů, dvě turistické atrakce, které vám doslova vyrazí dech.

Představte si, že se procházíte mezi korunami stromů, vstřebáváte svěží horský vzduch a kocháte se úchvatným panoramatem Jeseníků. Stezka v oblacích, tyčící se do výšky 55 metrů, vám tento sen splní. Po dřevěné konstrukci se dostanete až na vrchol vyhlídkové věže, odkud se vám naskytne dechberoucí pohled na království hor. Uvidíte vrcholky Králického Sněžníku, Pradědu i dalších majestátních hor.

A pokud toužíte po troše adrenalinu, vyzkoušejte Lanovou stezku v korunách stromů. Čekají na vás lanové překážky, visuté mosty a adrenalinové sjezdy. To vše v bezpečí a pod dohledem zkušených instruktorů. Po zdolání stezky se můžete osvěžit v místním občerstvení a vychutnat si zaslouženou odměnu s výhledem na krásu Jeseníků.

Ideální pro rodiny s dětmi

Dolní Morava nabízí dvě atrakce, které si zamilují malí i velcí dobrodruzi: Stezku v oblacích a Lanovou stezku v korunách stromů.

Na Stezce v oblacích se děti zabaví na tobogánu, prolézačkách a visutých mostech. Pro ty nejmenší je připravena dětská trasa s menší náročností.

Lanová stezka v korunách stromů pak nabízí adrenalinovou zábavu pro starší děti a dospělé. Na trase je několik okruhů s různou obtížností, takže si na své přijdou začátečníci i zkušení lezci.

Obě atrakce jsou skvělou volbou pro rodinný výlet. Děti se vyřádí a užijí si spoustu zábavy, rodiče si odpočinou v krásné přírodě a užijí si společné chvíle s rodinou.

Možnosti občerstvení a ubytování

V těsné blízkosti Stezky v oblacích na Dolní Moravě se nachází hned několik restaurací a bister s nabídkou rychlého občerstvení, ale i tradičních českých jídel. Po náročném výstupu či procházce korunami stromů tak můžete doplnit energii a pokochat se krásnými výhledy z terasy restaurace. Pro ty, kteří si chtějí pobyt v srdci Jeseníků prodloužit, je k dispozici široká škála ubytovacích možností. Vybírat můžete z hotelů s wellness zázemím, penzionů s rodinnou atmosférou i apartmánů pro větší skupiny. V blízkosti Stezky v oblacích se nachází také několik kempů pro milovníky kempování. Ať už preferujete luxusní ubytování, nebo skromnější variantu, na Dolní Moravě si jistě vyberete. Stezka v oblacích a Lanová stezka v korunách stromů jsou součástí Resortu Dolní Morava, který nabízí komplexní služby pro turisty. Kromě ubytování a stravování zde najdete také půjčovnu sportovního vybavení, dětské hřiště a další atrakce.

Vlastnost Popis
Název atrakce Stezka v oblacích Dolní Morava
Typ atrakce Lanová stezka v korunách stromů

Tipy na další výlety v okolí

Po návštěvě Stezky v oblacích a užití si adrenalinového zážitku na Lanové stezce v korunách stromů Dolní Morava rozhodně neusínejte na vavřínech. Okolí skrývá spoustu dalších lákavých cílů pro malé i velké dobrodruhy. Vydejte se například k majestátnímu Králickému Sněžníku, nejvyšší hoře masivu Králického Sněžníku. Na vrchol se dostanete pěšky po značených turistických trasách nebo pohodlně lanovkou. Za vidění stojí i malebné městečko Králíky s historickým náměstím a kostelem sv. Michala Archanděla. Rodiny s dětmi by si neměly nechat ujít návštěvu zábavního parku Peklák s řadou atrakcí a hřišť. Milovníci historie se můžou vydat po stopách slavné bitvy u Trutnova, která se odehrála v roce 1866. V nedalekých Červených Vodách pak na ně čeká expozice věnovaná těžbě železné rudy a historii hornictví v regionu. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli výlet, nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a fotoaparát, abyste si z Dolní Moravy odvezli ty nejkrásnější vzpomínky.

Otevírací doba a vstupné

Stezka v oblacích na Dolní Moravě i lanová stezka v korunách stromů patří mezi celosezónní atrakce, otevřené jsou tedy po celý rok. Přesné otevírací doby se ale liší v závislosti na ročním období a aktuálních klimatických podmínkách. Pro aktuální informace o otevírací době a případných změnách doporučujeme navštívit webové stránky Stezky v oblacích Dolní Morava. Vstupenky na Stezku v oblacích a lanovou stezku se kupují zvlášť. Děti do 3 let mají vstup na obě atrakce zdarma. Pro rodiny s dětmi, seniory a studenty jsou k dispozici zvýhodněné vstupenky. Skupiny nad 15 osob mohou využít slevu na skupinové vstupenky. Pro návštěvníky, kteří plánují navštívit obě atrakce, je výhodné zakoupit si kombinovanou vstupenku, která vyjde levněji než nákup vstupenek zvlášť. Vstupenky je možné zakoupit online na webových stránkách nebo přímo na pokladně u vstupu na Stezku v oblacích. Online nákup se doporučuje zejména v hlavní sezóně, kdy se na pokladnách tvoří fronty.

Na Dolní Moravě se nechodí jen po zemi. Tam se kráčí po snech, po touze dotknout se nebe. Stezka v oblacích je jako žebřík do dětských snů, kdy se svět zdál být z vrcholu stromu nekonečný.

Eliška Krásná

Praktické informace pro návštěvníky

Dolní Morava láká na Stezku v oblacích, unikátní turistickou atrakci, která vás dostane až do výšky 55 metrů nad zemí. Procházka po dřevěné konstrukci s úchvatnými výhledy na Jeseníky a Králický Sněžník je zážitkem pro celou rodinu. Na vrchol stezky se dostanete pohodlně výtahem nebo po stezce pro odvážné s adrenalinovými zastávkami.

Vstupenky si můžete zakoupit online nebo na místě. Doporučujeme rezervaci předem, obzvláště v hlavní sezóně. V areálu najdete restaurace, občerstvení a dětské hřiště. Stezka je přístupná celoročně, ale doporučujeme ověřit si aktuální otevírací dobu na webových stránkách.

Nedaleko Stezky v oblacích se nachází další atrakce - Lanová stezka v korunách stromů. Tato stezka nabízí dobrodružství pro malé i velké. Na trase vás čekají lanové překážky, visuté mosty a adrenalinové sjezdy. Pro nejmenší je připravena dětská trasa.

Lanová stezka je otevřena od jara do podzimu, opět doporučujeme ověřit si aktuální otevírací dobu. Na Dolní Moravě si užijete den plný zábavy a dobrodružství v srdci krásné přírody.