Objevte krásy Kempu Pasohlávky: Ideální místo pro odpočinek a zábavu u vody

Kemp Pasohlávky

Vítejte v našem článku o Kempu Pasohlávky! Tento kemp se nachází v krásné přírodní oblasti u stejnojmenné nádrže na Jihomoravsku. V našem článku se budeme zabývat všemi důležitými informacemi, které byste měli vědět, pokud plánujete strávit vaší dovolenou tady. Budeme se zaměřovat na ubytování, aktivity a atrakce, které jsou tu k dispozici pro návštěvníky. Ať už rádi relaxujete u vody nebo aktivně trávíte svůj čas sportovními aktivitami, Kemp Pasohlávky nabízí možnosti pro každého. Přečtěte si náš článek a zjistěte více o tomto skvělém místě pro váš letní pobyt.

1 Představení článku

Tento článek se zaměří na kemp Pasohlávky, což je oblíbené rekreační místo u vody. V následujícím textu se dozvíte více o tomto kempu, jeho vybavenosti, aktivity a atrakcích pro návštěvníky. Také se podíváme na okolní krajinu a historii tohoto regionu. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, tento článek Vám přinese užitečné informace a tipy pro Váš perfektní pobyt.

2 Cíl článku

Cílem tohoto článku je poskytnout detailní informace o kempu Pasohlávky, což je oblíbený rekreační areál ležící v blízkosti přehrady Nové Mlýny. V článku se zaměříme na popis služeb a vybavení kempu, způsob jak si zarezervovat ubytování, ale také na výlety a aktivity, které lze v okolí kempu podniknout. Doufáme, že tento článek pomůže návštěvníkům lépe se orientovat v nabídce Pasohlávek a učiní jim rozhodnutí pro strávení dovolené jednodušší.

Pasohlávky - ideální místo pro kempování

Pasohlávky jsou výjimečným místem pro kempování a pobyt v přírodě. Nacházejí se v malebném prostředí mezi Pálavskými vrchy a Novomlýnskou nádrží, což poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu. Kemp Pasohlávky poskytují perfektní zázemí pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou s rodinou nebo přáteli v klidu a harmonii s přírodou. Kemp disponuje moderním sociálním zařízením, venkovní bazénem, občerstvením a řadou aktivit pro celou rodinu jako jsou cyklotrasy, turistické trasy nebo vodní sporty na nedaleké nádrži. Své návštěvníky rovněž lákají blízké vinice s možnostmi ochutnávek místních vín či historické památky - zámek Lednice a Valtice jsou jen kousek odtud. Pokud tedy hledáte ideální místo pro dovolenou plnou relaxace, pohody a přátelského prostředí, Kemp Pasohlávky jsou to pravé místo!

1 Krátký popis Pasohlávek

Pasohlávky jsou malebné a oblíbené letovisko nacházející se na břehu jezera Novomlýnské přehrady v Jižní Moravě. Toto místo je proslulé svým krásným okolím, čistou přírodou a rozmanitostí aktivit, které nabízí návštěvníkům. Kemp Pasohlávky je moderně vybavený kemp s velkým množstvím stanovacích ploch, karavanů a chat, vhodných pro rodiny i skupiny přátel. Ubytování zde nabízí ideální základnu pro pobyt na cyklovýletech po okolní krajině, koupání v Novomlýnském jezeře nebo pro vyzkoušení vodních sportů. V kempu najdete také plnohodnotné sociální zařízení, dětské hřiště a různorodou gastronomickou nabídku. Kemp Pasohlávky jsou dokonalým místem pro strávení aktivní dovolené plné zábavy a relaxace v jednom z nejhezčím konců Česka.

2 Přírodní krásy okolí

Okolí kempu Pasohlávky nabízí mnoho přírodních krás, které stojí za prozkoumání. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je bezesporu přehrada Nové Mlýny, která se nachází jen pár kilometrů od kempu. Tato obrovská vodní plocha láká jak milovníky vodních sportů a rybolovu, tak i turisty, kteří si chtějí užít klidné procházky po břehu.

Další překrásnou lokalitou v okolí Pasohlávek jsou Pálavské vrchy. Tyto vrchoviny jsou tvořeny unikátním vápencovým skalním masívem a nabízejí nádherné výhledy do kraje. V tomto regionu se nachází mnoho turistických stezek a cyklostezek, které lákají k aktivnímu odpočinku v krásné přírodě.

Celkově lze říci, že pobyt v kempu Pasohlávky je ideálním způsobem jak objevovat krásy okolní přírody a užít si aktivní dovolenou s rodinou či přáteli.

3 Dostupnost a doprava

Kemp Pasohlávky je ideálně umístěn pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a zároveň v dosahu hlavního města Brna. Dostupnost do kempu je velmi jednoduchá, protože se nachází přímo u dálnice D1, která spojuje Prahu s Brnem a Vídní. Pro ty, kteří nechtějí cestovat autem, jsou k dispozici i autobusové zastávky ve vzdálenosti pouhých několika minut chůze od kempu. Doprava v okolních městech je rovněž velmi dobrá - vlakem se lze pohodlně dostat například do Tišnova či Hodonína. Celkově lze říci, že díky své poloze je Kemp Pasohlávky dobrou volbou pro ty, kdo hledají místo na dovolenou s dobrou dopravní dostupností.

Kempování v Pasohlávkách

Pasohlávky jsou ideálním místem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Kemp v Pasohlávkách nabízí krásné prostředí s možností stanování a ubytování v chatkách. Kousek od kempu se nachází přehrada Nové Mlýny, která láká k vodním sportům a rybaření. V okolí je možné podniknout pěší nebo cyklistické výlety do Lednicko-valtického areálu, který je zapsaný na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pro relaxaci a odpočinek lze navštívit bazén nebo saunu v areálu kempu. Kemp Pasohlávky je tedy skvělou volbou pro aktivní dovolenou i pro rodiny s dětmi.

1 Popis kempu

Kemp Pasohlávky se nachází v malebné krajině jižní Moravy u obce Pasohlávky. Kemp je velký a nabízí mnoho různých možností ubytování, jako jsou stanování, karavany nebo chatky. Pro sportovně založené návštěvníky je k dispozici venkovní fitness centrum, cyklotrasy a přehradní jezero, na kterém lze provozovat vodní sporty. Kemp také disponuje moderním sociálním zařízením a restaurací, kde si můžete pochutnat na regionálních specialitách. Pokud hledáte relaxaci v přírodě s mnoha aktivitami pro celou rodinu, Kemp Pasohlávky je pro vás tou správnou volbou.

2 Vybavení a služby

Kemp Pasohlávky nabízí široké spektrum moderního vybavení a kvalitních služeb pro své hosty. V areálu kempu najdete například moderně zařízené hygienické zázemí s teplou vodou, plně vybavenou kuchyňku s lednicemi a mrazničkami, grilovací plochy a ohniště, dětské hřiště, sportovní areály pro volejbal, nohejbal nebo fotbal a mnoho dalšího. Kromě toho je k dispozici i Wi-Fi připojení zdarma a možnost zapůjčení různých sportovních nástrojů či kol pro cyklistiku po okolní krajině. Tyto prvotřídní služby spolu s krásným prostředím jezera Vranovská přehrada jsou zárukou skvělého pobytu pro každého návštěvníka Kempu Pasohlávky.

3 Možnosti ubytování

Pokud hledáte cenově dostupné a přitom komfortní ubytování na svých dovolených, kemp Pasohlávky je skvělou volbou. Tento kemp nabízí tři možnosti ubytování - stanování, karavany a chatky.

Pro ty, kteří mají rádi autentický zážitek z pobytu v přírodě, je ideální volbou stan. V kempu Pasohlávky najdete velká stanoviště s elektřinou a vodou v blízkosti, takže se nemusíte obávat o tradiční pohodlí domova.

Pokud preferujete více luxusu a soukromí, může být karavan nebo chatka tou pravou volbou. Kemp Pasohlávky nabízí široký výběr nových a moderně vybavených karavanů nebo chatek s různými kapacitami.

Každé ubytování v kempu Pasohlávky je spojené s bohatým programem aktivity pro celou rodinu. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, budete mít jistotu krásných okolních přírodních scenérií a mnoho zábavy pro sebe i své blízké.

4 Aktivity a zábava v kempu

Kemp Pasohlávky nabízí spoustu aktivit a zábavy pro celou rodinu. Jedním z nejoblíbenějších programů je návštěva vodního parku, kde si mohou hosté vychutnat osvěžující vodu a mnoho různých tobogánů. Pro sportovce jsou k dispozici tenisové kurty, fotbalové hřiště, basketbalový kurt a minigolf. Kemp také organizuje různé společenské akce, jako jsou taneční večery, grilovačky a karaoke party. Pro děti jsou připraveny speciální aktivity jako například dětský klub s animátory nebo skákací hrad. V kempu tak nikdy nenastane nuda a každý si najde to své oblíbené koníčky.

Okolí Pasohlávek

Pasohlávky jsou malebná oblast ležící v blízkosti Brna. Nachází se zde několik zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je kemp Pasohlávky, který nabízí krásné ubytování v přírodě. Kemp se nachází přímo u břehu vodní nádrže Nové Mlýny a je obklopen malebnou krajinou vhodnou pro pěší túry a cykloturistiku. V okolí najdete také mnoho vinic a vinných sklepů, kde si můžete vychutnat regionální vína spolu s místními specialitami. Pokud hledáte klid a relaxaci v přírodě, Pasohlávky jsou ideálním místem pro váš pobyt.

1 Výlety a památky v blízkém okolí

Pokud se rozhodnete zůstat v kempu Pasohlávky, máte skvělou možnost objevovat okolí a navštívit některé z mnoha památek. Například můžete navštívit zříceninu hradu Dívčí hrady, která se nachází v blízkosti kempu. Tento hrad je známý pro své krásné výhledy na Pálavské vrchy a nabízí také zajímavou historii českých a rakouských šlechtických rodin. Další možností je vyrazit do nedalekého města Mikulov, které nabízí procházky po malebném historickém centru, návštěvu kláštera, degustaci vína nebo dokonce projít podzemními chodbami Podzemní mikulovské labyrinty. Pokud tedy rádi objevujete nové místa plné historie a krásné přírody, kemp Pasohlávky bude pro vaše výlety ideálním výchozím bodem.

2 Možnosti sportovního vyžití

Pokud hledáte příjemné a aktivní trávení volného času, tak kemp v Pasohlávkách je tím pravým místem pro vás. V okolí kempu se nabízí nespočet sportovních aktivit. Jednou z možností je například cykloturistika po malebném venkově nebo projížďky na kolech s elektromotorem. Druhou možností pak mohou být různé vodní sporty, jako např. kanoistika, windsurfing nebo rybaření na nedalekých rybnících. Bez ohledu na to, kterou z těchto aktivit si vyberete, budete si užít spoustu zábavy a relaxace v krásné přírodě jižní Moravy.

3 Kulturní akce a festivaly

Kemp Pasohlávky se nachází v krásné oblasti jižní Moravy a je místem, kde se můžete těšit na mnoho kulturních akcí a festivalů. Každoročně se zde konají například festivaly vína, folkové hudby nebo divadelní představení. Na jaře zde probíhá oblíbený festival vín nazvaný "Vinum Bonum", který láká návštěvníky z celé České republiky. V létě zase můžete zažít atmosféru tradičních moravských slavností na "Slováckém dnu" nebo si užít taneční hity na "Letním parketu". Pokud máte rádi kulturu a festivaly, Kemp Pasohlávky je pro vás tou správnou volbou.

Tipy na výlety z Pasohlávek

Pokud se nacházíte v kempu Pasohlávky a hledáte tipy na zajímavé výlety v okolí, máme pro vás několik doporučení. Jistě stojí za to navštívit nedalekou Lednicko-Valtický areál, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete obdivovat krásné zámky a paláce s bohatou historií, nebo se projít po romantických zahradách.

Další možností je vyrazit do přírody a prozkoumat Pálavské vrchy, které jsou překrásnou kulturní krajinou plnou vinic a skrytých cestiček. Pro milovníky adrenalinu je tu k dispozici i cyklostezka Greenway Pálava nebo Aquapark Aqualand Moravia. Pokud se chcete pokochat pohledem na okolní krajiny z výšky, vydejte se do sousedního letoviska Mušov a vyzkoušejte tandemový seskok s padákem.

V Pasohlávkách samotných pak můžete navštívit například moderní hvězdárnu s expozicemi o vesmíru nebo se projít po naučné stezce kolem Novomlýnských nádrží. Vyberte si tu správnou aktivitu pro vaše potřeby a užijte si dovolenou plnou zážitků.

1 Návštěva Mikulova

Jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších návštěv v okolí kempu Pasohlávky je určitě prohlídka Mikulova. Tento malebný a historický městečko se nachází pouhých 15 km od Pasohlávek a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Můžete navštívit Mikulovský hrad, Muzeum vína, židovskou synagogu či krásné náměstí s renesanční radnicí a morovým sloupem. Celkově se jedná o překrásné místo plné historie a architektury, které stojí určitě za návštěvu během pobytu v kempu Pasohlávky.

2 Přírodní rezervace Pálava

Pálava, nejvyšší pohoří jihomoravské části České republiky, je známá svými krásnými a unikátními přírodními útvary. Mezi ně patří i dvě přírodní rezervace - Děvín a Lednicko-Valtický areál. Oba tyto chráněné kusy přirozeného prostředí jsou domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin, včetně orchidejí a vzácných druhů ptáků. Navštívte kemp Pasohlávky, který se nachází v srdci této krásné oblasti, a užijte si klidného pobytu na břehu Neusiedlersee. Přímé spojení s cyklostezkami umožňuje aktivní odpočinek a prohlédnutí si okolních památek, včetně zámku Mikulov. Kempování v Pálavských vrších je skvělou volbou pro milovníky přírody a ty, kteří hledají klidnou relaxaci v malebném prostředí.

3 Vinné sklípky a ochutnávky v okolí

Pokud se chystáte navštívit kemp Pasohlávky, nezapomeňte si udělat čas na návštěvu tří vinných sklípků v okolí. Ideálně si pochutnávky s víny užijete alespoň jednou během pobytu v kempu.

Prvním doporučeným sklípkem je Vinum Mariae, nacházející se pár kilometrů od Kempu Pasohlávky. Tento rodinný podnik nabízí širokou paletu místních i zahraničních vín, které si můžete ochutnat při krásném výhledu na vinice.

Dalším zajímavým místem pro ochutnání místního vína je Vinařství Šťastný, které má svou provozovnu přímo na pasohlávecké cyklostezce. Svou návštěvu si zde určitě užijete i díky originálním degustačním stánkům a moderním prostorám sklípku.

Posledním doporučovaným sklípkem v okolí Kempu Pasohlávky je Vinařství Kufa. Zdejší vinice jsou umístěny na úpatí Pálavy a nabídne tak dokonalou kombinaci skvělého vína a kouzelného okolí. Pro milovníky bílých vín je zde určitě klenotem Ryzlink rýnský, který se zde pěstuje již po mnoho let.

Při návštěvě Kempu Pasohlávky byste si neměli nechat ujít ochutnávky v těchto třech vinných sklípcích. Vynikající vína a krásné okolí jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka dobrého jídla a pití.

Celkově lze říci, že kemp Pasohlávky jsou skvělým místem pro strávení letní dovolené v Jižní Moravě. Díky své výhodné poloze v blízkosti přehrady a mnoha cyklostezek nabízí nejen možnosti relaxace, ale i aktivního odpočinku. Kemp samotný disponuje moderním vybavením a profesionálním personálem. Všechny tyto faktory společně tvoří perfektní prostředí pro rodinnou dovolenou i pro zábavu s přáteli. Proto pokud se rozhodujete, kde strávit následující prázdniny, určitě zkuste kemp Pasohlávky.

1 Shrnutí článku

Článek "Kemp Pasohlávky" popisuje příjemné a klidné místo k ubytování v přírodě, které se nachází u stejnojmenné přehrady. Kemp nabízí nejen krásné výhledy na okolní lesy, ale také možnost koupání, rybaření a sportovních aktivit. V článku se také zmiňuje o kvalitě služeb a vybavenosti tohoto kempu. Celkově je tedy Kemp Pasohlávky skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit volný čas v přírodě s rodinou nebo přáteli.

2 Doporučení a tipy pro návštěvníky

Pokud se chystáte navštívit kemp Pasohlávky, máme pro vás několik doporučení a tipů, jak si pobyt co nejvíce užít.

1) Využijte vodní aktivity: Kemp se nachází přímo u přehrady a nabízí mnoho vodních aktivit, jako například koupání, plachtění nebo paddleboardování. Pokud tedy milujete vodu, rozhodně si tyto aktivity nenechte ujít.

2) Prozkoumejte okolní přírodu: Okolí kempu je krásné a nabízí mnoho možností pro turistiku či cykloturistiku. Vydáte-li se na výlet, určitě nezapomeňte navštívit nedaleký zámek Náměšť nad Oslavou či hrad Pernštejn.

Doufáme, že naše tipy vám pomohou zúžit vaše plány na pobyt v Kempu Pasohlávky. Přejeme příjemný zážitek!

Zdroje

Na kempování je důležité mít k dispozici dostatečné zdroje vody a elektřiny. V kempu Pasohlávky jsou tyto zdroje na vysoké úrovni a vy tak nemusíte mít obavy o to, že byste se museli potýkat s nedostatkem těchto základních potřeb. Dále je zde také možnost dokoupit si nápoje a jídlo, přičemž prostor pro jejich uskladnění je rovněž k dispozici. Pokud tedy plánujete strávit dovolenou v tomto kempu, nemusíte se obávat nedostatku nezbytných zdrojů, které by Vám mohly znepříjemnit pobyt.

Publikováno: 14. 10. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Evelína Blažková

Tagy: kemp pasohlávky | kemp v pasohlávkách