Největší města na světě: Seznam a průvodce pro cestování

Největší Města

Cestování do největších měst světa je pro mnoho lidí fascinujícím zážitkem. Tyto metropole jsou centry kulturního bohatství, moderní architektury a rozmanitého životního stylu. V tomto článku se podíváme na seznam a průvodce největšími městy na světě. Zajímá vás, která města jsou nejlidnatější? Jaké památky a atrakce v nich najdete? Připojte se k nám na této cestě po neuvěřitelných destinacích!

Definice největších měst

Definice největších měst je založena na počtu obyvatel. Největší města jsou tedy ta, která mají nejvyšší počet obyvatel v daném regionu. Tento ukazatel je důležitý při hodnocení rozvoje a ekonomické síly města. Mezi faktory, které ovlivňují velikost měst, patří urbanizace, migrace a demografický růst. Velká města často nabízejí širokou škálu pracovních příležitostí, kulturního bohatství a infrastruktury pro své obyvatele.

Seznam největších měst na světě

Seznam největších měst na světě nabízí pohled do různých koutů planety, kde se nacházejí obrovská a pulzující města. Mezi nimi patří například Tokio v Japonsku, které je s více než 37 miliony obyvatel největším městem na světě. Dalšími velkými metropolemi jsou Delhi v Indii, Šanghaj v Číně, São Paulo v Brazílii a Ciudad de México v Mexiku. Na seznamu se také objevuje Káhira v Egyptě, Mumbai v Indii, Peking v Číně, Dháka v Bangladéši a Osaka opět v Japonsku. Tyto města mají obrovskou hustotu obyvatelstva a nabízejí bohatou kulturní scénu a historické památky.

1. Tokio, Japonsko

Tokio je hlavním městem Japonska a jedním z největších měst na světě. Nachází se na východním pobřeží ostrova Honšú a má rozlohu přesahující 2 000 čtverečních kilometrů. S více než 37 miliony obyvatel je Tokio také nejlidnatějším městem na světě. Má bohatou historii, moderní architekturu a je centrem japonského obchodu, kultury a financí. Mezi hlavní turistické atrakce patří císařský palác, chrám Senso-ji a oblouk Rainbow Bridge. Tokio je také známé svou vynikající gastronomií, která nabízí širokou škálu tradičních japonských pokrmů.

2. Delhi, Indie

Delhi, hlavní město Indie, je jedním z největších měst na světě. S více než 21 miliony obyvatel se nachází na druhém místě v žebříčku nejlidnatějších měst. Delhi je také politickým a kulturním centrem země. Má bohatou historii, která sahá až do 6. století př.n.l. Mezi hlavní turistické atrakce patří Červená pevnost, Jama Masjid mešita a Qutub Minar minaret. Delhi je také známé svými tradičními trhy a rozmanitou gastronomií, která nabízí širokou škálu chutných jídla z celé Indie.

3. Šanghaj, Čína

Šanghaj je největším městem Číny a jedním z největších měst na světě. Nachází se na východním pobřeží země u ústí řeky Jang-c’-ťiang. S více než 24 miliony obyvatel je Šanghaj dynamickým a pulzujícím centrem ekonomiky, kultury a obchodu.

Město je známé svou moderní architekturou, vysokými mrakodrapy a futuristickými stavbami jako je Jin Mao Tower, Shanghai World Financial Center a Shanghai Tower. Mezi další ikonické památky patří Bund – nábřeží s historickými budovami evropského stylu.

Šanghaj je také důležitým dopravním uzlem s mezinárodním letištěm Pudong a přístavem Yangshan, který patří mezi největší kontejnerové přístavy na světě.

Kromě toho nabízí Šanghaj bohatou kulturní scénu s mnoha muzei, galeriemi a divadly. Místní kuchyně je také velmi oblíbená a známá po celém světě.

Při návštěvě Šanghaje byste neměli vynechat procházku po The Bund, návštěvu historického města Qibao, prohlídku Národního muzea Číny a výlet na vodní kanál Suzhou.

Šanghaj je fascinujícím městem plným kontrastů mezi modernitou a tradicí. Jeho energie a rozmanitost ho činí jedním z nejzajímavějších cestovatelských cílů na světě.

4. São Paulo, Brazílie

São Paulo je největším městem v Brazílii a také jedním z největších měst na světě. Nachází se ve východní části země a má rozlohu přesahující 1 500 kilometrů čtverečních. Město je domovem více než 12 milionů obyvatel, což ho činí jednou z nejlidnatějších metropolí na světě.

São Paulo je známé svou rozmanitostí kultur, architekturou a gastronomií. V centru města se nachází nespočet moderních mrakodrapů, ale najdeme zde také historické budovy a památky. Turisté si mohou prohlédnout například katedrálu Sé, která je jednou z nejvýznamnějších gotických staveb v Latinské Americe.

Místní kuchyně nabízí široký výběr tradičních brazilských pokrmů, jako je feijoada (pikantní fazolová směs s masem), pão de queijo (sýrové pečivo) nebo brigadeiro (sladká čokoládová kulička). Navštívte také slavný trh Mercado Municipal, kde si můžete vychutnat čerstvé ovoce, zeleninu a další lahůdky.

São Paulo je také známé svou bohatou kulturní scénou. Město hostí mnoho festivalů, koncertů a uměleckých výstav. Mezi nejznámější kulturní instituce patří například Muzeum umění São Paulo (MASP) a Theatro Municipal.

Pro milovníky přírody nabízí São Paulo také několik parků a zahrad, jako je například Ibirapuera Park, který je ideálním místem pro relaxaci a sportovní aktivity.

São Paulo je fascinujícím městem plným kontrastů a nabízí nespočet možností pro turisty. Bez ohledu na to, zda jste zde na krátkou návštěvu nebo delší dobu, určitě si zamilujete atmosféru tohoto pulzujícího brazilského města.

5. Ciudad de México, Mexiko

Ciudad de México, známé také jako Mexico City, je hlavním městem Mexika a jedním z největších měst na světě. S více než 21 miliony obyvatel se jedná o druhé nejlidnatější město na planetě.

Město leží ve střední části země a je centrem politiky, kultury a ekonomiky. Jeho historie sahá až do dob aztécké civilizace, která zde v minulosti vládla.

Ciudad de México nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Mezi nejznámější patří například Náměstí ústavy, které je považováno za jedno z největších náměstí na světě. Dalšími turistickými atrakcemi jsou například Frida Kahlo Museum, Palác krásných umění či historický centrum s katedrálou Metropolitní katedrála.

Místní kuchyně je také velmi oblíbená. Nezapomeňte ochutnat tradiční mexická jídla jako tacos, enchiladas či guacamole.

Při návštěvě Ciudad de México si rozhodně dejte pozor na dopravu. Mesto má velký provoz a dopravní zácpy nejsou nic neobvyklého.

Ciudad de México je fascinujícím městem, které nabízí bohatou historii, kulturu a gastronomii. Je to jedno z těch míst, které byste si neměli nechat ujít při cestování po Mexiku.

6. Káhira, Egypt

Káhira je hlavním městem Egypta a jedním z největších měst na světě. Leží na východním břehu řeky Nil a má rozlohu přesahující 2000 kilometrů čtverečních. S odhadovanou populací přes 20 milionů obyvatel se Káhira řadí mezi nejlidnatější města na světě.

Město je bohaté na historii a kulturu. Nachází se zde nespočet památek, jako například egyptské muzeum, které uchovává vzácné artefakty z doby faraonů, nebo Velkou pyramidu v Gíze, jedno ze Sedmi divů světa.

Káhira je také důležitým ekonomickým centrem Egypta. Hraje klíčovou roli v oblasti obchodu, financí a turismu. Místní trhy nabízejí širokou škálu zboží, od tradičních suvenýrů po moderní módní produkty.

Místní kuchyně je dalším lákadlem pro návštěvníky. Mezi typické egyptské pokrmy patří falafel, koshari (směs rýže, těstovin a cizrny), hummus a baklava.

Při návštěvě Káhiry je důležité si uvědomit, že město trpí znečištěním ovzduší a dopravními problémy. Doporučuje se plánovat cesty mimo špičku a využívat veřejnou dopravu.

Káhira je fascinujícím místem, které nabízí bohatou historii, kulturu a jedinečný pohled na egyptský život. Je to místo, které by nemělo chybět na seznamu každého cestovatele.

7. Mumbai, Indie

Mumbai, dříve známé jako Bombaj, je největším městem Indie a nachází se na západním pobřeží země. S více než 20 miliony obyvatel patří Mumbai mezi nejhustěji zalidněná města na světě. Je také ekonomickým centrem Indie a domovem Bollywoodu, jednoho z největších filmových průmyslů na světě.

Mumbai je známé svou bohatou historií a kulturou. Můžete navštívit slavný bránu Gateway of India, která byla postavena v roce 1924 a sloužila jako vstupní brána pro britské monarchie. Další zajímavostí je Chhatrapati Shivaji Terminus, nádraží vybudované v koloniálním stylu, které je zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Mumbai nabízí také krásné pláže, jako například Juhu Beach, kde si můžete užít slunečního odpočinku a ochutnat tradiční indickou kuchyni. Pro milovníky umění je tu Národní galerie moderního umění, která hostí rozsáhlou sbírku indických uměleckých děl.

Pokud máte rádi nakupování, pak nemůžete vynechat slavný trh Chor Bazaar, kde můžete najít vše od starožitností po oblečení a šperky. Mumbai je také základnou pro výlety do nedalekých jeskyní Elephanta, které jsou zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO.

Mumbai je fascinujícím městem plným kontrastů. Na jedné straně se zde nachází luxusní hotely a moderní mrakodrapy, na druhé straně pak chudinská předměstí s hustými slumy. Přestože se jedná o hektické a rušné město, Mumbai nabízí nespočet možností pro objevování a poznávání indické kultury a životního stylu.

8. Peking, Čína

Peking, hlavní město Číny, je jedním z největších měst na světě. S více než 21 miliony obyvatel patří mezi hustě zalidněné metropole. Jeho rozloha činí přes 16 tisíc kilometrů čtverečních. Peking je známý svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi jeho nejznámější památky patří Zakázané město, Velká čínská zeď a Chrám nebes. Místní kuchyně nabízí širokou škálu tradičních pokrmů jako pekingská kachna a různé druhy nudlí. Peking je také významným ekonomickým centrem s mnoha mezinárodními společnostmi a finančními institucemi sídlícími zde. Turisté se sem rádi vracejí kvůli fascinující kombinaci modernity a historie, kterou Peking nabízí.

9. Dháka, Bangladéš

Dháka je hlavním městem Bangladéše a zároveň jedním z největších měst na světě. Leží na východním břehu řeky Buriganga a je domovem více než 21 milionů obyvatel. Dháka je politickým, ekonomickým a kulturním centrem země.

Město se rozkládá na ploše přesahující 300 čtverečních kilometrů a je známé svou rušnou atmosférou, hustým provozem a bohatou historií. Dháka byla kdysi hlavním městem Bengálské provincie Britské Indie a později se stala součástí Pákistánu. V roce 1971 se stala hlavním městem nově vzniklého Bangladéše.

Dháka je důležitým průmyslovým centrem s rozvinutými odvětvími textilního, farmaceutického a potravinářského průmyslu. Místní trhy jsou plné barevných látek, koření a rukodělných výrobků.

Mezi zajímavosti Dháky patří například Staré město s jeho úzkými uličkami, historickými mešitami a palácem Ahsan Manzil. Dalšími významnými památkami jsou Dhákská univerzita, která je jednou z nejstarších v Bangladéši, a Národní muzeum, kde lze najít bohatou sbírku uměleckých děl a historických artefaktů.

Dháka je také známá svými festivaly a oslavami. Nejvýznamnějším z nich je Durga Puja, který slaví hinduistická komunita. Během tohoto festivalu se konají různé kulturní akce, tance a hudba.

Navštívit Dháku je jedinečným způsobem poznat místní kulturu, tradice a životní styl. Město nabízí širokou škálu ubytování, restaurací s tradiční bangladéšskou kuchyní a možnost nákupu originálních suvenýrů na místních trzích.

Dháka je fascinujícím místem pro cestovatele, kteří hledají autentické zážitky a přátelskou atmosféru.

10. Osaka, Japonsko

Osaka je jedním z největších měst v Japonsku a nachází se na ostrově Honšú. S více než 2,7 miliony obyvatel patří mezi hustě osídlená města světa. Je to také důležité ekonomické centrum s velkým přístavem a bohatou historií.

Město je známé svými moderními mrakodrapy, jako je například budova Umeda Sky Building, která nabízí úchvatný výhled na panoramatickou krajinu. Další zajímavostí je hrad Ósaka, který pochází z 16. století a sloužil jako sídlo mocného šógunátu.

Osaka je také proslulá svou gastronomií. Je považována za kulturní centrum japonské kuchyně a nabízí širokou škálu tradičních pokrmů, jako jsou sushi, ramen nebo okonomiyaki.

Pro turisty jsou atraktivní i další památky, například Universal Studios Japan - zábavný park s tematikou filmů od společnosti Universal Pictures. Kromě toho si návštěvníci mohou užít procházku v krásných zahradách Namba Parks či nákupy v oblasti Dotonbori se svými barevnými neonovými reklamami.

Osaka je snadno dostupná díky své dobře vyvinuté dopravní síti, která zahrnuje metro, vlaky a autobusy. Turisté se mohou těšit na pohostinnost místních obyvatel a unikátní směsici moderního a tradičního japonského životního stylu.

Pokud plánujete návštěvu Japonska, nezapomeňte zařadit Osaka do svého itineráře. Toto dynamické město nabízí bohatou kulturu, vynikající kulinářské zážitky a nezapomenutelnou atmosféru.

V tomto průvodci jsme se podívali na seznam největších měst na světě. Tyto metropole jsou nejen obrovské ve svém rozsahu, ale také nabízejí bohatou historii, kulturu a zajímavosti pro turisty.

Tokio v Japonsku je největším městem na světě s ohromujícím počtem obyvatel. Je známé svými moderními mrakodrapy, tradičními chrámy a zahradami.

Delhi v Indii je dalším velkým městem, které přitahuje turisty svou bohatou historií a architekturou. Zde se nachází ikonické památky jako Červená pevnost a mešita Jama Masjid.

Šanghaj v Číně je jedním z nejvýznamnějších ekonomických center světa. Jeho moderní skyline, luxusní hotely a fascinující muzea lákají návštěvníky z celého světa.

São Paulo v Brazílii je kosmopolitním městem plným kultury, umění a gastronomie. Je to také jedno z nejlidnatějších míst na planetě.

Ciudad de México v Mexiku je domovem slavných památek jako jsou pyramidy Teotihuacán a historické centrum s katedrálou Metropolitní katedrála.

Káhira v Egyptě je známá svými starověkými památkami, jako je Velká pyramidy v Gíze a egyptské muzeum.

Mumbai v Indii je obchodním a finančním centrem země. Jeho pláže, slavný brána do Indie a filmový průmysl Bollywood přitahují turisty z celého světa.

Peking v Číně je hlavním městem země a nabízí nespočet historických památek, jako je Zakázané město a Velká čínská zeď.

Dháka v Bangladéši je jednou z nejrychleji rostoucích metropolí na světě. Je to kulturní centrum s bohatou historií a tradiční architekturou.

Osaka v Japonsku je jedním z nejvýznamnějších obchodních center Asie. Můžete si zde užít moderní architekturu, tradiční jídlo a živé noční život.

Pokud se chystáte na cestu do některého z těchto největších měst na světě, určitě se máte na co těšit. Každé město nabízí unikátní atmosféru, zajímavosti a možnosti prozkoumání.