Medvědárium Beroun: Fascinující zážitek v zoo s medvědy v Berouně

Medvědárium Beroun

Vítejte v úvodu do medvědária Beroun! Toto fascinující místo je domovem pro několik druhů medvědů a nabízí jedinečný zážitek pro všechny milovníky zvířat. Medvědárium Beroun je nejen prostředím, kde můžete pozorovat a poznávat tyto majestátní tvory, ale také se dozvědět o jejich životním prostředí, chování a ochraně. Připravte se na nezapomenutelnou návštěvu plnou vzrušení a poznání!

Historie a význam medvědária v Berouně

Medvědárium v Berouně má dlouhou historii a značný význam pro město. Bylo otevřeno v roce 1937 a stalo se jedním z prvních medvědárií v Československu. Původně sloužilo jako útočiště pro medvědy, kteří byli zabaveni od cirkusů a soukromých majitelů. Postupem času se medvědárium rozrostlo a dnes je domovem nejen pro medvědy, ale i další zvířata. Je to důležité místo pro ochranu ohrožených druhů a vzdělávání veřejnosti o jejich potřebách.

Umístění a přístupnost medvědária

Medvědárium Beroun se nachází v malebném městě Beroun, které leží nedaleko Prahy. Tato atrakce je snadno dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou. Medvědárium se nachází v blízkosti centra města a je dobře značeno. Pro návštěvníky je k dispozici parkoviště přímo u vchodu do zoo. Díky své centrální poloze je medvědárium ideálním místem pro rodinný výlet či celodenní zábavu s přáteli.

Druhy medvědů v medvědáriu Beroun

V medvědáriu Beroun můžete potkat hned několik druhů medvědů. Nejznámějším a největším zástupcem je hnědý medvěd, který patří mezi nejohroženější druhy v Evropě. Dále zde žijí i medvědi himálajští, kteří jsou známí svou dlouhou srstí a majestátním vzezřením. Dalšími obyvateli medvědária jsou malé pandy červené, které jsou považovány za symbol ochrany ohrožených druhů. Každý ze tří druhů medvědů představuje unikátní a fascinující exempláře, které stojí za pozornost návštěvníků.

Ochrana a péče o medvědy v medvědáriu

Ochrana a péče o medvědy v medvědáriu Beroun jsou prioritou této zařízení. Zdejší tým odborníků se stará o zdraví a pohodu medvědů, aby jim poskytl co nejlepší životní podmínky. Medvědi mají prostorné výběhy s přirozenými prvkami, jako jsou stromy a jezera, které napodobují jejich přirozené prostředí. Krmivo je pečlivě vybrané a odpovídá jejich potřebám. Veterinární péče je na vysoké úrovni a každý medvěd je pravidelně kontrolován veterinářem. Medvědárium také spolupracuje s organizacemi zabývajícími se ochranou divokých medvědů a podporuje programy na ochranu těchto ohrožených druhů.

Zážitky a aktivity pro návštěvníky medvědária

Medvědárium v Berouně nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků a aktivit. Jednou z nejoblíbenějších je určitě krmení medvědů, při kterém si můžete prohlédnout jejich sílu a obratnost. Pro ty odvážnější je možnost účastnit se setkání s medvědy za asistence odborného personálu, kde se dozvíte více o jejich životním prostředí a chování. Dále můžete navštívit edukační programy, které jsou zaměřeny na ochranu medvědů a osvětu veřejnosti. Pro děti jsou připraveny speciální workshopy a soutěže, které je naučí o medvědech více zábavnou formou. Celkový pobyt v medvědáriu Beroun slibuje nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu.

Informace o otevírací době a vstupném

Medvědárium Beroun je otevřeno pro veřejnost každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné do medvědária je pro dospělé 120 Kč a pro děti do 15 let 80 Kč. Rodinné vstupné je k dispozici za cenu 300 Kč (2 dospělí + 2 děti). Pro seniory nad 65 let a držitele průkazu ZTP/P je vstup zdarma. Vstupenky lze zakoupit na místě nebo předem online na webových stránkách medvědária. Doporučujeme přijít s dostatečným předstihem, zejména během víkendů a svátků, kdy může být vysoká návštěvnost.

Tipy na další zajímavá místa v okolí medvědária Beroun

Pokud se rozhodnete navštívit medvědárium v Berouně, určitě byste neměli vynechat návštěvu dalších zajímavých míst v okolí. Nedaleko se nachází například Hrad Karlštejn, který je jedním z nejznámějších českých hradů a nabízí úchvatné pohledy na okolní krajinu. Další možností je prozkoumat krásy Křivoklátského lesa, který patří mezi největší a nejstarší lesní komplexy v České republice. Pro milovníky přírody je ideálním cílem také Národní park Český kras s jeho známými jeskyněmi, jako je například Koněpruská jeskyně. A pokud máte rádi historii, můžete navštívit i památkové město Karlštejn s malebným historickým centrem a slavným Karlštejnským hradem. V okolí medvědária Beroun se tedy skrývají mnohé zajímavosti, které stojí za to objevit!

Jak se dostat do Berouna a ubytování v blízkosti medvědária

Beroun se nachází jen 30 kilometrů západně od Prahy a je snadno dostupný jak autem, tak veřejnou dopravou. Pro návštěvníky, kteří preferují cestování automobilem, je možné využít dálnici D5 směrem na Plzeň a odbočit na exit Beroun. V centru města je dostatek parkovacích míst, které jsou zdarma.

Pokud se rozhodnete cestovat veřejnou dopravou, můžete využít vlakové spojení z Prahy do Berouna. Jízda trvá přibližně 30 minut a vlaky jezdí pravidelně. Z nádraží v Berouně je možné se do medvědária dostat pohodlně pěšky nebo taxi službou.

Pro ty, kteří by si rádi užili pobyt v blízkosti medvědária, existuje několik ubytovacích možností. V samotném Berouně najdete různé hotely a penziony s různými cenovými kategoriemi. Pokud preferujete přírodní prostředí, můžete se ubytovat v okolních obcích nebo chatách v přilehlých lesích.

Pro rezervaci ubytování doporučujeme kontaktovat turistické informační centrum v Berouně, které vám rádo poskytne další informace a pomůže s výběrem ubytování dle vašich preferencí. Při plánování návštěvy medvědária Beroun je dobré mít zajištěné ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je zde vyšší turistická sezóna.

Závěrem lze konstatovat, že návštěva medvědária v Berouně je fascinujícím zážitkem pro celou rodinu. Tato zoo se specializuje na ochranu a péči o medvědy, a díky tomu poskytuje jedinečnou možnost poznat tyto úžasné tvory zblízka. Doporučujeme si naplánovat návštěvu s dostatečným časovým předstihem, abyste si mohli vychutnat veškeré aktivity a zážitky, které medvědárium nabízí. Nezapomeňte také navštívit okolní zajímavosti, jako je například hrad Karlštejn nebo Křivoklát. Pokud se rozhodnete strávit více času v Berouně, doporučujeme rezervovat ubytování v blízkosti medvědária, aby byla vaše návštěva co nejpohodlnější. Přejeme vám příjemný pobyt a nezapomenutelné zážitky s medvědy v Berounském medvědáriu!

Publikováno: 18. 11. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Petr Záviš

Tagy: medvědárium beroun | zoo s medvědy v berouně