Lyžování v rakouském středisku Sölden: Vše, co potřebujete vědět!

Solden

Co je Sölden a kde se nachází?

Sölden je oblíbené rakouské lyžařské středisko nacházející se v údolí Ötztal v Tyrolsku. Leží v nadmořské výšce 1377 metrů a nabízí přístup k téměř 150 kilometrům sjezdovek různých obtížností. Díky své poloze mezi třemi ledovci je zde zaručena sněhová jistota po celou sezónu. Sölden je tak ideálním místem pro lyžaře všech úrovní dovedností, kteří si chtějí užít skvělé podmínky na svazích i mimo ně.

Lyžařské možnosti a aktivity v Söldenu.

Lyžařské středisko Sölden je jedním z největších a nejoblíbenějších lyžařských destinací v Rakousku. Nabízí 144 km sjezdovek různých obtížností, moderní lanovky a sněhové parky pro snowboarding. Pro milovníky adrenalinu je k dispozici ledovcová sjezdovka Rettenbach s nadmořskou výškou 3250 m. Kromě lyžování si návštěvníci mohou vychutnat také běh na lyžích, snowshoeing či skialpinismus v malebném horském prostředí Ötztalských Alp. Sölden je ideálním místem pro rodiny s dětmi díky široké nabídce lyžařských kurzů pro začátečníky a dětských parků se zábavnými prvky.

Ubytování a stravování v Söldenu.

Ubytování v Söldenu nabízí širokou škálu možností pro každý rozpočet a vkus. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými penziony nebo apartmány. Některé ubytování se nachází přímo u sjezdovek, což je skvělé pro lyžaře. Co se stravování týče, Sölden má mnoho restaurací a hospůdek nabízející tradiční rakouskou kuchyni i mezinárodní speciality. Pro milovníky après-ski je zde také mnoho barů a klubů, kde si můžete užít večer po dni stráveném na svahu.

Doprava a tipy pro cestování do Söldenu.

Doprava do Söldenu je pohodlná jak automobilem, tak i veřejnou dopravou. Z letiště Innsbruck je možné využít přímý autobusový spoj nebo si pronajmout auto. Z Vídně či Mnichova lze dojet vlakem a následně přestoupit na autobus či taxi. Pro cestovatele autem platí povinnost mít zimní pneumatiky a dálniční známku. Doporučuje se sledovat aktuální informace o stavu silnic a počasí. Parkování ve Söldenu je dobře zajištěno, avšak doporučuje se využít veřejné parkoviště a shuttle bus k samotným sjezdovkám pro snadnější přístup.

Zajímavá místa a atrakce v okolí Söldenu.

V okolí Söldenu se nachází několik zajímavých míst a atrakcí, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je ledovec Rettenbach, kde si můžete vychutnat lyžování po celý rok. Další skvělou volbou je návštěva Aqua Dome v Längenfeldu, termálního lázeňského komplexu s horkými prameny. Pro milovníky historie je nedaleko Söldenu možné navštívit hrad Hohenwerfen nebo krásné město Innsbruck s historickými památkami. Pro rodiny s dětmi je ideální výlet do zábavního parku Area 47 plného adrenalinových aktivit.

Sezónní události a festivaly v Söldenu.

V Söldenu se koná řada zajímavých událostí a festivalů po celou lyžařskou sezónu. Jedním z nejvýznamnějších je každoroční "Electric Mountain Festival", který přiláká tisíce návštěvníků na hory, kde mohou užívat hudbu světových DJů. Dalším populárním festivalem je "Sölden Game City", který nabízí herní zábavu pro všechny věkové skupiny. Během adventního období pak můžete navštívit tradiční vánoční trhy a ochutnat regionální speciality. Sölden tak nabízí nejen skvělé lyžování, ale i bohatý kulturní program pro návštěvníky.

Praktické informace pro návštěvníky Söldenu.

Praktické informace pro návštěvníky Söldenu:

- V Söldenu se platí eurem (EUR), a v mnoha obchodech je možné platit i kartou.

- Místní jazyk je němčina, ale v turistických oblastech se často mluví anglicky.

- Pro lyžaře je důležité dodržovat pravidla bezpečnosti na svazích a dbát na aktuální informace o povětrnostních podmínkách.

- V obci jsou k dispozici lékárny, bankomaty, pošta a turistické informační centrum.

- Doporučuje se mít při sobě doklady totožnosti a evropskou zdravotní kartu.

Publikováno: 24. 05. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Rozálie Křivánková

Tagy: solden | lyžařské středisko v rakousku