Království vodní nádrže Lipno: Průvodce největší českou přehradou

Vodní Nádrž Lipno

Informace o vodní nádrži Lipno

Vodní nádrž Lipno se nachází na řece Vltavě a je největší vodní plochou v České republice. Má délku přibližně 44 km a maximální hloubku dosahuje až 40 metrů. Byla postavena v roce 1959 a slouží k energetickým účelům, ochraně před povodněmi a také jako rekreační oblast. Lipno nabízí krásné pláže, cyklostezky a možnosti vodních sportů jako je windsurfing či kajakování.

Aktivity a atrakce v okolí

V okolí vodní nádrže Lipno se nachází mnoho aktivit pro milovníky přírody i adrenalinových zážitků. Turisté zde mohou využít rozsáhlou síť cyklostezek, pěších tras a běžeckých tratí. Pro vodní sporty je ideální prostředí na windsurfing, kitesurfing nebo jachting. Milovníci hor mohou vyrazit na výstup na nejvyšší vrchol Šumavy - Plechý. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné návštěvy bobové dráhy, lanových parků či do ZOO ve Vyšším Brodě. V zimním období je možné se těšit na sjezdové lyžování, snowboarding či běžkování v okolních střediscích jako například Lipno Ski Resort.

Ubytování a stravování

Ubytování u vodní nádrže Lipno nabízí širokou škálu možností pro každého návštěvníka. V okolí najdete hotely, penziony, apartmány i kempy s různými cenovými relacemi a vybavením. Mnohé z ubytovacích zařízení mají krásný výhled na jezero či okolní lesy. Stravování zde není problém, restaurace a bufety nabízejí tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality. Pro milovníky pikniků jsou k dispozici grilovací místa u břehu jezera.

Tipy na výlety a aktivity v blízkém okolí

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí vodní nádrže Lipno, doporučujeme navštívit historické město Český Krumlov, které je zařazeno na seznam UNESCO. Další zajímavou možností je výlet do Národního parku Šumava, kde můžete podniknout pěší túry nebo cyklistické výlety a obdivovat nedotčenou přírodu. Pro milovníky adrenalinu je ideální volbou Lanový park Libín s různými dráhami pro dospělé i děti. V blízkosti najdete také Aquaworld Lipno s bazény a wellness centrem pro relaxaci po dni plném aktivit.

Praktické informace pro návštěvníky

Pokud plánujete návštěvu vodní nádrže Lipno, doporučujeme si zkontrolovat aktuální informace o počasí a provozu na oficiálních webových stránkách. V letních měsících je vhodné si rezervovat ubytování a vstupenky na atrakce dopředu, neboť oblast kolem Lipna bývá velmi oblíbená mezi turisty. Místní restaurace nabízejí tradiční českou kuchyni i regionální speciality, které stojí za ochutnání. Nezapomeňte si s sebou přibalit pohodlnou obuv a oblečení vhodné pro venkovní aktivity, jako jsou cyklistika či pěší túry po okolních trasách. V případě potřeby je k dispozici lékařské zázemí v nedalekém městečku Frymburk. Pamatujte také na dodržování pravidel bezpečnosti na vodě a respektování přírody okolo nádrže Lipno.

Publikováno: 21. 05. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Evelína Blažková

Tagy: vodní nádrž lipno