Královská krása Traunsee: Nejlepší destinace pro dovolenou u jezera v Rakousku

Traunsee

Traunsee - nejhlubší jezero v Rakousku

Traunsee je považováno za nejhlubší jezero v Rakousku s maximální hloubkou dosahující až 191 metrů. Toto malebné jezero se nachází v překrásné oblasti Salzkammergut nedaleko města Gmunden. Traunsee je oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel díky své krásné krajině, čistému horskému vzduchu a bohatým možnostem aktivit na vodě i na břehu. Jezero má také zajímavou historii spojenou s regionální kulturou a tradicemi, což ho činí fascinujícím místem k návštěvě.

Poloha a geografie jezera Traunsee

Traunsee se nachází v hornaté oblasti Salzkammergut v Rakousku a je nejhlubším jezerem v zemi s maximální hloubkou 191 metrů. Jezero má rozlohu přibližně 24 km² a leží mezi městy Gmunden a Ebensee. Traunsee je také spojen s menšími jezery jako jsou Attersee a Mondsee. Díky své poloze uprostřed malebné krajiny Salzkammergutu nabízí nádherné výhledy na hory a okolní vesnice, což činí z tohoto místa ideální destinaci pro dovolenou u jezera.

Historie a kulturní dědictví okolo jezera

Historie jezera Traunsee sahá až do středověku, kdy bylo důležitým obchodním centrem. V okolí jezera se nachází mnoho historických památek, jako například hrad Ort, který pochází z 12. století, nebo zámek Schloss Kammer, který sloužil jako letní rezidence císaře Františka Josefa I. Další zajímavostí je muzeum v Gmundenu, které představuje historii a kulturu regionu kolem jezera Traunsee. Díky bohaté historii a kulturnímu dědictví je Traunsee oblíbenou destinací pro milovníky historie a architektury.

Aktivity a atrakce pro návštěvníky

Aktivity a atrakce pro návštěvníky jezera Traunsee jsou rozmanité a lákavé. Milovníci vodních sportů si zde mohou užít plachtění, windsurfing nebo rybaření. Pro turisty nabízí okolí jezera mnoho pěších tras a cyklostezek s úchvatnými výhledy na jezero a okolní hory. Nezapomenutelný zážitek pak představuje lanovka na Feuerkogel, odkud se naskytne panoramatický výhled na celé jezero. Pro milovníky historie je zajímavou atrakcí návštěva zámku Ort, který se tyčí na malém poloostrově uprostřed jezera.

Možnosti ubytování a stravování v okolí jezera

Možnosti ubytování a stravování v okolí jezera Traunsee jsou rozmanité a nabízejí široký výběr pro každého návštěvníka. K dispozici jsou luxusní hotely s výhledem na jezero, jako například Hotel Schloss Ort nebo Seehotel Das Traunsee, které poskytují komfortní ubytování a prvotřídní služby. Pro ty, kteří preferují menší penziony či apartmány, existuje mnoho možností v okolních městečkách Gmunden či Altmünster.

Co se stravování týče, restaurace kolem jezera Traunsee nabízejí bohatou gastronomickou nabídku tradiční rakouské kuchyně i mezinárodních specialit. Nenechte si ujít ochutnat rybí speciality připravené z čerstvého úlovku z jezera nebo tradiční vídeňský šnitzel. Pro milovníky sladkostí pak určitě stojí za to ochutnat známé rakouské dorty jako Sachertorte nebo Apfelstrudel. Ubytování i stravování v okolí jezera Traunsee splní očekávání i těch nejnáročnějších návštěvníků.

Doporučení pro plavby po jezeře Traunsee

Prozkoumat krásy jezera Traunsee z paluby lodě je nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka. Doporučujeme si zajistit místo na plavbě po jezeře, která vám umožní obdivovat úchvatné výhledy na okolní hory a malebná městečka jako Gmunden či Altmünster. V letních měsících jsou k dispozici pravidelné plavby, během nichž se dozvíte zajímavosti o historii a přírodě tohoto regionu od průvodců na palubě. Pro romantické duše doporučujeme večerní plavbu za západu slunce, který nad jezerem vytváří kouzelnou atmosféru. Nezapomeňte si vzít foťák, abyste si mohli zachytit ty nejkrásnější momenty vaší plavby po královském jezeře Traunsee.

Tipy na výlety a okolní památky

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí jezera Traunsee, určitě byste neměli vynechat návštěvu města Gmunden. Toto malebné město nabízí nejen malebnou atmosféru s historickými budovami a úzkými uličkami, ale také slavný zámek Schloss Ort, který dominuje nad jezerem. Dalším zajímavým místem k návštěvě je město Bad Ischl, známé jako oblíbené letní sídlo císaře Františka Josefa I. Zde můžete navštívit jeho lovecký zámek Kaiservilla nebo si dopřát relaxaci v lázních EurothermenResort. Pro milovníky přírody a turistiky je skvělou volbou výlet do pohoří Salzkammergut s možností procházek po malebných stezkách a úchvatných výhledech na jezero a okolní hory.

Praktické informace pro návštěvníky Traunsee

Pro návštěvníky jezera Traunsee je doporučeno si předem zkontrolovat aktuální počasí, jelikož se může rychle změnit. V letních měsících je možné se koupat v jezeře, avšak doporučuje se dodržovat bezpečnostní pokyny a upozornění na plážích. Pro milovníky outdoorových aktivit jsou k dispozici cyklostezky a turistické trasy kolem jezera. Parkování v okolí jezera bývá často placené, proto je vhodné mít připravené drobné peníze. Pro vstup do muzeí nebo historických památek v okolí je třeba počítat s vstupným poplatkem. Doporučuje se také respektovat přírodu a zachovávat čistotu prostředí během pobytu u jezera Traunsee.

Publikováno: 22. 05. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Petr Záviš

Tagy: traunsee | jezero v rakousku