Kouzelné Vánoce v lázních: Objevte kouzlo trhů v Kudowě Zdroji

Kudowa Zdroj Trhy

Kouzlo Kudowy Zdrój

Kudowa-Zdrój, malebné lázeňské městečko vklíněné do údolí Stolových hor v Polsku, si vás získá svou jedinečnou atmosférou. Čistý horský vzduch prosycený vůní smrků a borovic, uklidňující šumění pramenů a nádherná architektura lázeňských domů z 19. století vytváří ideální prostředí pro odpočinek a načerpání nových sil.

Projděte se rozlehlým lázeňským parkem s pestrobarevnými květinovými záhony, obdivujte elegantní pitnou halu s minerálními prameny nebo se vydejte na procházku do okolních lesů. Kudowa-Zdrój nabízí nepřeberné množství turistických tras vedoucích na vrcholky Stolových hor s úchvatnými výhledy do kraje.

Nezapomeňte navštívit ani Kapli lebek v nedaleké Červené Vodě, unikátní památku s děsivou a fascinující historií. Ať už hledáte odpočinek v lázních, aktivní dovolenou v přírodě nebo kulturní zážitky, Kudowa-Zdrój vás nezklame.

Trhy s atmosférou

Praha se pyšní spoustou trhů, ale jen některé si vysloužily pověst míst s neopakovatelnou atmosférou. Místa, kde se prolíná vůně čerstvě upečeného pečiva s melodiemi pouličních hudebníků a kde se mezi stánky s ručně vyráběnými výrobky proplétají usměvaví lidé.

Havelské tržiště, nejstarší pražský trh, láká na tradiční české suvenýry a kvetoucí rostliny. Pro gurmánský zážitek zamiřte na farmářský trh na Náplavce, kde ochutnáte sezónní ovoce, zeleninu a další dobroty od lokálních producentů. Atmosféru staré Prahy pak nejlépe nasajete na bleším trhu na Kolbenově ulici, kde se dají objevit opravdové poklady z minulosti.

Regionální speciality

Česká republika se může pochlubit pestrou škálou regionálních specialit, které odrážejí bohatou historii a tradice jednotlivých oblastí. Na Moravě, proslulé svým vinařstvím, nesmíte vynechat ochutnávku lahodných bílých vín, jako je Veltlínské zelené nebo Ryzlink rýnský. K vínu se skvěle hodí sýry z místních farem, například Olomoucké tvarůžky s jejich charakteristickým aroma. Jižní Čechy lákají na sladké dezerty, jako jsou borůvkové knedlíky nebo trhanec s povidly. Východní Čechy jsou zase známé svými bramborovými pokrmy, zkuste třeba bramboráky nebo škubánky. Na Šumavě si pochutnáte na houbách připravených na různé způsoby, ať už v polévce, omáčce nebo smaženici. Ať už se vydáte do jakéhokoli koutu České republiky, nezapomeňte ochutnat místní speciality a objevovat tak kulinářské bohatství naší země.

Unikátní řemeslné výrobky

Česká republika se může pochlubit bohatou historií řemesel a dodnes se pyšní talentovanými řemeslníky, kteří vytvářejí unikátní a krásné výrobky. Od keramiky a skla po dřevořezby a textilní výrobky, tato řemesla odrážejí kulturní dědictví země a představují úžasné suvenýry nebo dárky.

Tradiční česká keramika, jako je například modrá keramika z Moravy, je známá svými složitými vzory a živými barvami. Každý kus je pečlivě ručně malovaný a představuje hodiny zručné práce. Skláři z Čech mají staletou tradici a jsou proslulí svými křišťálovými výrobky. Od jemných sklenic na víno po složité lustry, krása a preciznost českého skla bere dech.

Dřevořezba je dalším tradičním českým řemeslem, které má kořeny hluboko v historii. V horských oblastech země se nacházejí dílny, kde zruční řemeslníci vytvářejí nádherné dřevěné sochy, hračky a další dekorativní předměty. Česká republika je také známá svými textilními výrobky, zejména krajkou. Vamberecká krajka, jemná paličkovaná krajka, je obzvláště ceněná pro svou krásu a složitost.

Zábava pro celou rodinu

Ať už je léto nebo zima, vždycky se najde zábava pro celou rodinu. Co třeba výlet do přírody? Sbalte si svačinu, deku a vyrazte do lesa na houby nebo jen tak na procházku. Děti se zabaví sbíráním šišek a klacíků, dospělí si odpočinou od ruchu města. Pokud holdujete spíše aktivnímu odpočinku, zkuste cyklovýlet. V Česku je spousta krásných cyklostezek, které vedou malebnou krajinou. A co teprve návštěva hradu nebo zámku? Přeneste se do minulosti a užijte si prohlídku s průvodcem. Děti jistě ocení kostýmy a dobové hry. Večer si pak můžete udělat táborák a opéct si špekáčky.

Termíny a otevírací doba

Naše akce probíhá od 1. července do 31. srpna, a to každý den v týdnu. Brány otevíráme vždy v 10:00 a zavíráme ve 20:00. Využít tak můžete celý den plný zábavy a aktivit pro celou rodinu.

Pro ranní ptáčata máme otevřeno od 9:00, ale pouze pro procházky parkem. Vstup je v tuto dobu zdarma.

Poslední vstup je možný v 19:00, abyste si stihli užít všechny atrakce a program.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Tipy na ubytování

Praha nabízí nepřeberné množství ubytovacích možností pro každý rozpočet a vkus. Pokud hledáte luxusní zážitek, zkuste hotely jako Four Seasons Hotel Prague, Mandarin Oriental Prague nebo Augustine, a Luxury Collection Hotel. Pro ty, kteří preferují útulnější atmosféru, jsou tu butikové hotely jako The Emblem Hotel, Hotel Josef nebo Hotel Pod Věží. Pokud chcete ušetřit, vyberte si z nabídky hostelů, penzionů a Airbnb. Mezi oblíbené hostely patří Hostel One Prague, Sir Toby's Hostel a The MadHouse Prague. Ať už si vyberete jakoukoli možnost, nezapomeňte si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

Nezapomenutelný zážitek

Vzpomínky jsou jako drahokamy, některé jiskří jasněji než jiné. A pak jsou tu ty, které se vryjí hluboko do paměti a zanechávají v nás nesmazatelnou stopu. Jsou to nezapomenutelné zážitky, okamžiky, které formují náš pohled na svět a na nás samotné. Mohou to být chvíle plné radosti a euforie, ale i okamžiky zkoušky a těžkostí.

Důležité je, že tyto zážitky v nás rezonují ještě dlouho poté, co se odehrají. Učí nás o nás samých, o našich limitech i o tom, co je pro nás v životě skutečně důležité. Někdy stačí zdánlivě obyčejný okamžik, setkání s inspirativním člověkem nebo cesta do neznáma, aby se z něj stal zážitek, na který nikdy nezapomeneme.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Evelína Blažková

Tagy: kudowa zdroj trhy | trhy v kudowě zdroji