Kouzelná dovolená v Řecku 2019: Objevte nejkrásnější pláže a historická města!

Dovolená Řecko 2019

Vítejte u našeho článku o nabídce dovolené v Řecku pro rok 2019! Pokud hledáte ideální destinaci pro letní dovolenou plnou slunce, moře a kulturního bohatství, Řecko je bezpochyby skvělou volbou. V našem článku se podrobně podíváme na to, co můžete očekávat od vaší dovolené v této malebné zemi. Od úchvatného pobřeží a pláží po historické památky a tradiční řeckou kuchyni - Řecko má pro každého něco zajímavého k nabídnutí. Připravte se na nezapomenutelný zážitek v neuvěřitelném prostředí!

Popis řeckých ostrovů

Řecké ostrovy jsou ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají krásné pláže, skvělé jídlo a nezapomenutelný zážitek. Mezi nejpopulárnější ostrovy patří Santorini, který se pyšní svými bílými domky a modrými střechami natolik, že je to jedno z nejkrásnějších míst na světě. Na druhé straně Kreta nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat ruiny minojské civilizace a vychutnat si tradiční kuchyni. Rhodos je znám pro svůj starověký opevněný hrad, který poskytuje nádherné výhledy na Egejské moře. Samos nabízí klidné pláže obklopeny úchvatnou přírodou a Corfu zase sdružuje architekturu antického Řecka s italskou kulturou. Nezáleží na tom, pro jaký ostrov se rozhodnete, řecké ostrovy jsou ideálním cílem pro dovolenou plnou slunce a památek.

Klimatické podmínky v Řecku

Řecko je země s příjemným středomořským klimatem, kterému dominují horká a suchá léta a mírné a deštivé zimy. Letní měsíce od června do srpna nabízejí průměrnou teplotu 30°C, avšak zvlášť na jihu Řecka teploty mohou dosahovat i nad 40°C. Zimní období zase nabízí průměrnou teplotu 15°C, s občasnými deštivými dny. Pro turisty je proto nejlepší navštívit Řecko v měsících květen až červenec, kdy jsou teploty přijatelné a nepříliš dusné. Pláže v Řecku po celém pobřeží lákají jak milovníky slunění tak vodních sportů, což dělá řecké ostrovy ideálním místem pro letní dovolenou.

Nejlepší dovolenkové destinace v Řecku

Řecko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací pro turisty z celého světa, kteří hledají slunce, krásné pláže, historické památky a chutnou gastronomii. Pokud hledáte inspiraci pro vaši letní dovolenou v roce 2019, máme pro vás několik tipů na nejlepší dovolenkové destinace v Řecku.

Santorini je malý ostrov s nádhernými bílými domy s modrými střechami a romantickými západy slunce. Je ideálním místem pro milovníky fotografování a relaxace.

Mykonos je další oblíbenou destinací s krásnými plážemi, živým nočním životem a tradiční architekturou. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají akční dovolenou.

Rhodos nabízí perfektní kombinaci historie a překrásných pláží. Na ostrově se nachází starověké památky, jako např. Akropol nebo mešita Sulejmana I., ale také nespočet lodních výletů po okolních ostrovech.

Kefalonie se nachází na jihu řeckých Ionických ostrovů a nabídne vám jedinečné zážitky s nádherným přírodním prostředím a báječnou gastronomií.

Takže pokud hledáte ideální letní dovolenou v roce 2019, nabídka Řecka a jeho nejlepších dovolenkových destinací vám určitě nezklame.

Aktivity a atrakce v Řecku

Řecko je jedno z nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě a nabízí mnoho aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Pro milovníky pláží jsou k dispozici krásné pobřežní oblasti s průzračným mořem, jako například Santorini nebo Mykonos. Milovníci historie a kultury si mohou užít návštěvu antických památek, jako je Akropolis v Aténách nebo starobylé chrámy v Olympii. Aktivní dovolenou lze strávit na horských túrách po krásných pohořích Řecka, jako jsou Meteory nebo Pindos. Pokud hledáte odpočinkovou dovolenou, můžete se vydat na malé ostrovy v Egejském moři, jako je třeba Paxos či Skopelos. V Řecku také nenajdete nedostatek zábavy a nočního života s bohatými kulturními akcemi a tanečními večery po celém pobřeží.

Pro milovníky gastronomie má Řecko bohatou nabídku s tradičními jídly jako jsou gyros, tzatziki a moussaka, doplněné o místní vína a olivový olej.

V roce 2019 určitě nebudete litovat návštěvy Řecka a zkusit všechny tyto krásné aktivity a atrakce.

Doporučení pro ubytování v Řecku

Pokud plánujete letní dovolenou v Řecku, správné ubytování může ovlivnit celý váš zážitek z cestování. Doporučujeme vybírat ubytování na základě umístění a vašich preferencí - pokud hledáte klid a relaxaci, volte hotel nebo apartmán u pláže nebo s bazénem. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat řeckou kulturu a historii, doporučujeme ubytování v blízkosti památek nebo starých měst. Důležité je také zkontrolovat recenze ostatních hostů před tím, než si rezervujete - v dnešní době informací by to nemělo být složité. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh ubytování, vždy si ověřte, jak daleko je od hlavní turistické atrakce a jak snadno se tam dostanete - například MHD nebo půjčení auta mohou být velmi užitečné. Ubytování je klíčové pro dokonalou dovolenou - vyberte si s rozvahou!

Tipy na místní kuchyni a restaurace

Řecko je známé nejen svými nádhernými plážemi a historickými památkami, ale také skvělou místní kuchyní. Pokud se chystáte na dovolenou v Řecku v roce 2019, určitě byste si neměli nechat ujít tradiční řecké speciality jako jsou gyros, souvlaki, tzatziki či moussaka. V každém městě a na každém ostrově najdete spoustu restaurací nabízejících tyto lahůdky. Doporučujeme navštívit restaurant Klimataria v Aténách s autentickou atmosférou a fantastickými jídly, nebo se vydat do taverny Barbarossa na ostrově Kos pro skvělou večeři u moře. Nezapomeňte také ochutnat místní víno nebo ouzo - tradiční alkoholický nápoj vyráběný z anýzu. Vaše chuťové buňky budou nadšeny!

Doprava v Řecku

Doprava v Řecku je velmi různorodá a zahrnuje mnoho možností. Nejoblíbenějším způsobem dopravy pro turisty je samozřejmě letadlo, které přistává na jedné z mnoha mezinárodních letišť po celém ostrovním státě. Z letiště lze poté pokračovat různými způsoby – například trajektem, autobusem nebo pronajatým autem.

Pokud se rozhodnete pro cestu trajektem, můžete se snadno dostat zejména na menší ostrovy, kde jsou často téměř výhradně turistické destinace. Autobusy jsou častým spojem mezi nejvýznamnějšími městy řeckých regionů, ale i do méně známých oblastí. Není-li Vám do cesty trajekt nebo autobus, máte také možnost si pronajmout auto a objet okolní krajinu svobodně dle svých představ.

V každém případě je doprava v Řecku dostupná a relativně levná. Pokud se rozhodnete pro pobyt v některém z řeckých hotelů či apartmánů, tamní organizovaný transfer na místo Vašeho ubytování je běžnou záležitostí, a tak se nemusíte obávat žádných komplikací.

Praktické informace a tipy pro cestování do Řecka

Pokud plánujete dovolenou v Řecku, je dobré vědět několik praktických informací a tipů, které vám usnadní pobyt v této zemi. Pro začátek je důležité si ověřit platnost vašeho cestovního pasu, a pokud ho nemáte, zajistit si nový s dostatečnou platností pro pobyt v Řecku. Dále je dobré si připravit dostatečnou hotovost nebo mít u sebe platební kartu, protože některá menší města a vesnice mohou mít omezený přístup k bankomatům.

Co se týče dopravy, doporučuje se pronajmout si auto či skútr, aby jste byli co nejvíce flexibilní při objevování okolí. Pokud nehodláte řídit sami, existuje také možnost využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy či trajekty mezi ostrovy.

V letních měsících na řeckých ostrovech bývají velké fronty na trajektových spojeních a ubytování je třeba rezervovat s náskokem. Doporučujeme také nepodceňovat silné slunce a zajistit si opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem a klobouk či šátek na hlavu.

A pokud byste měli chuť ochutnat místní speciality, určitě si nenechte ujít tradiční řeckou kuchyni, jako jsou tzatziki, moussaka nebo gyros. S pozdravem, váš asistent v českém jazyce.

Závěr a důvody pro výběr dovolené v Řecku v roce 2019

Výběr dovolené v Řecku v roce 2019 může být jedním z nejlepších rozhodnutí pro ty, kteří hledají slunné pláže, bohatou historii a pohostinnost. V zemi, která nabízí nespočet ostrovů a regionů s rozmanitými tradicemi a kulturami, není šance na nudu. Kromě toho je Řecko cenově dostupné a jednoduše dostupné z mnoha evropských zemí. Dalším důvodem pro výběr Řecka je skvělé jídlo a pití, které si můžete vychutnat za pomoci přátelských místních obyvatel. Ať už se rozhodnete navštívit Athény, Santorini nebo některý z menších ostrovů jako Mykonos či Zakynthos, hlavním cílem vaší cesty bude relaxace a odpočinek na slunci. Proto není divu, že Řecko stále patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Evropě.