Haus des Meeres: Tajemný podmořský svět v srdci Vídně

Haus Des Meeres

Haus des Meeres je jedním z nejvýznamnějších akvárií v Rakousku a nachází se v hlavním městě Vídni. Toto akvárium je domovem pro tisíce živočichů, kteří obývají různé oceány a moře po celém světě. Navštívíte-li toto místo, budete mít možnost vidět například ryby, korály, hady, žraloky a dokonce i krokodýly. Haus des Meeres není pouze jednoduché akvárium, ale také důležité místo pro vzdělávací aktivity a výzkum. Naučte se více o fascinujícím podvodním světu a okouzlete se krásou tisíců barevných ryb a jiných exotických tvorů!

Historie a vznik akvária Haus des Meeres

Akvárium Haus des Meeres, nacházející se v rakouské Vídni, je jedním z největších akvárií v Evropě a fascinuje návštěvníky svými neuvěřitelnými expozicemi.

Historie tohoto úžasného místa sahá až do 50. let 20. století, kdy byla budova Haus des Meeres postavena jako protiletecký kryt během druhé světové války. Po konci války byl však tento prostor převeden na laboratoř pro biologický výzkum.

Postupem času se tato laboratoř rozvinula a začala zde vznikat první akvária s různými druhy ryb a mořských živočichů. Dnes se zde nachází více než 10 000 druhů mořských tvorů, včetně plazů, ryb, korálů a dalších fascinujících stvoření.

Akvárium Haus des Meeres nabízí zajímavou historii i úžasnou ukázku krásy podmořského světa, což ho činí jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí ve Vídni.

Umístění a architektura budovy

Haus des Meeres je velkolepá budova v centru Vídně, která je známá pro své úžasné akvárium a podvodní svět. Tato stavba se nachází na kopci, což jí dává výhled na celé město. Budova je postavena ve stylu druhého Rakouska-Uherska a má impozantní fasádu s vyřezávanými detaily a obrovskými okny. Návštěvníci mohou projít různými částmi budovy, kde si mohou prohlédnout různé druhy zvířat žijících v moři i na souši. Haus des Meeres je skutečným pokladem architektury a umístění této budovy ji dělají nezapomenutelným zážitkem pro návštěvníky.

Expozice a druhy živočichů v akváriu

Akvárium Haus des Meeres ve Vídni patří mezi největší a nejnavštěvovanější akvária v celé Evropě. Jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky jsou expozice s různými druhy živočichů, které v akváriu můžeme vidět.

V prvním patře se nachází expoziční prostory s rybami z Karibiku, Tichomoří a Indického oceánu. Návštěvníci zde mohou pozorovat například žraloky, rejnoky, papoušky mořské či korýše.

Další zajímavou expozicí je "Tropická deštný les", kde se nachází různé druhy plazů a hadů, ale také například krásní motýli či jiní hmyz.

Zajímavostí je i "Reptilienzoo" - část akvária s jedinečnou sbírkou želv, krokodýlů a jiných plazů.

Kromě toho jsou v akváriu Haus des Meeres k vidění i další druhy živočichů jako třeba vorvaň rybničný, medúzy či holubinkovití. Celkově je akvárium fascinujícím místem pro milovníky podmořského světa a přírody obecně.

Význam a role akvária Haus des Meeres ve Vídni

Akvárium Haus des Meeres ve Vídni je jedním z nejvýznamnějších turistických míst, které byste určitě neměli při své návštěvě rakouské metropole vynechat. Od svého otevření v roce 1957 se stalo nejen místem, kde si můžete prohlédnout širokou škálu různých druhů ryb a jiných vodních živočichů, ale také výzkumným centrem zabývajícím se problematikou životního prostředí.

Haus des Meeres hraje důležitou roli při ochraně biodiverzity mořských živočichů a podporuje osvětu veřejnosti o potřebách zachování přírodního prostředí. Navštívíte-li toto akvárium, dostanete se do fascinujícího podvodního světa a zároveň si kromě tohoto zážitku odnesete i cenné informace o mořských živočiších a celkovém stavu našeho ekosystému.

Akvárium Haus des Meeres je tedy nejen místem pro relaxaci a zábavu pro celou rodinu, ale také ukazuje rostoucí potenciál moderních akvárií jako nástroje ke komunikaci environmentálních zpráv a podpoře ochrany životního prostředí.

Aktivity a programy pro návštěvníky

Akvárium Haus des Meeres ve Vídni nabízí mnoho aktivit a programů pro návštěvníky všech věkových skupin. Pro dospělé jsou k dispozici tematické prohlídky, během kterých se dozví o nejzajímavějších zvířatech a rostlinách, které v akváriu žijí. Děti si mohou vyzkoušet interaktivní prvky, jako například dotýkat se různých druhů ryb, krmení žraloků nebo přímé setkání s obřím krokodýlem.

Pro milovníky adrenalinových zážitků je možné navštívit tzv. "prázdninový tábor" - unikátní zážitek, který umožňuje strávit noc v akváriu mezi sedacími vakami a sledovat noční aktivity živočichů.

Haus des Meeres také organizuje řadu speciálních události po celý rok - od vánočních trhů pod vodou po koncerty nad...

Otevírací doba a vstupné

Akvárium Haus des Meeres ve Vídni je jedním z největších a nejpopulárnějších akvárií v Rakousku. Tisíce návštěvníků z celého světa se sem sjíždějí, aby obdivovali fascinující podvodní svět živočichů z různých částí planety. Pro ty, kteří chtějí navštívit toto impozantní akvárium, je důležité si předem zkontrolovat otevírací dobu a vstupné. Haus des Meeres má rozmanitý program s mnoha interaktivními aktivitami pro dospělé i děti a vstupné se liší podle typu vstupenky a věku návštěvníka. Rozhodnout se pro správný typ vstupenky, který pokrývá požadované aktivity, může pomoci ušetřit peníze a maximalizovat zábavu během návštěvy. Otevírací doba se také může lišit během různých sezón, proto je vhodné prostudovat informace na oficiálním webu Haus des Meeres před plánováním návštěvy.

Závěr a doporučení pro návštěvu Haus des Meeres

Závěrem můžeme konstatovat, že návštěva Haus des Meeres je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky mořských živočichů a exotických ptáků. Toto akvárium nabízí nejenom pohled na různé druhy ryb, ale také na korály a další mořské organismy. Kromě toho se zde nachází také mnoho druhů plazů a hadů, jako například krokodýli a anakondy.

Pro maximální využití návštěvy doporučujeme si připravit dostatečný čas a vydat se do všech patrů Haus des Meeres. Nejlepší doba pro návštěvu je během týdne, kdy je menší návštěvnost.

Pamatujte si také, že Haus des Meeres je nejenom atrakcí pro turisty, ale také útočištěm pro mnoho ohrožených druhů živočichů. Proto se vám doporučuje dodržovat pravidla chování uvnitř akvária a respektovat prostředí kolem sebe.

Zkrátka řečeno - pokud máte rádi přírodu a zvířata, pak byste rozhodně neměli minout Haus des Meeres během vaší cesty do Vídně!

Publikováno: 28. 10. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Rozálie Křivánková

Tagy: haus des meeres | akvárium haus des meeres ve vídni